Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Trzy Polki w Hiszpanii: Między ligą a europejskimi pucharami

Trzy Polki w Hiszpanii: Między ligą a europejskimi pucharami

Dwie czołowe ekipy hiszpańskiej ligi kobiet - Grupo 2002 Murcia i Spar Tenerife Marichal, dominują w rozgrywkach. Zapewne między siebie podzielą krajowe zaszczyty. A czy w europejskich pucharach mają szanse?

W lidze obydwie drużyny mają aktualnie po 44 punkty – chwilowo na 1. miejscu jest Grupo, mające lepdszy bilans setów. Przypomnijmy jednak, że to Teneryfa dwuktotnie w meczach fazy zasadniczej pokonała Grupo, a jej 2. miejsce w tej chwli, bierze się z tego, że Grupo ma rozegrany o jeden mecz ligowy więcej.

Pamietamy, że dzieki dobrej postawie nie tylko w lidze hiszpańskiej, ale i w europejskich pucharach, zespół Grupo 2002 Murcia, z takimi gwiazdami w składzie, jak: Małgorzata Glinka, Agata Mróz, Ljubow Kilic czy Nancy Metcalf, awansował do Final Four Top Teams Cup, który w dniach 10 i 11 marca zostanie rozegrany w Muenster (Niemcy), choć gospodarzem imprezy jest klub PlatinaLonga Lichtenvoorde z Holandii. To pierwszy w historii przypadek, aby gospodarz organizowal zawody finalowe poza granicami swojego kraju.Właśnie z tego powodu, już 1 marca, awansem, Grupo rozgrywało na własnym parkiecie przewidziany na 10 marca mecz 23. kolejki z Universidad Valencia. Jako że rywalki do najlepszych w lidze nie należą, Grupo zagrało w wybitnie rezerwowym składzie – Mróz, Glinka i Kilic nie pojawiły się na parkiecie nawet na chwilę, a Metcalf i Fernanda Venturini zagrały tylko w pierwszym secie. Mimo to, rywalki nie istnialy na patkiecie, a mecz zakonczył sie wynikiem 3:0 dla grupo, w setach do 8, 15 i 7! Trener Paulo Coco oszczędzał nieco podstawowe zawodniczki przed czekającym je w najbliższą sobotę półfinalowym meczu Final Four Top Teams Cup, właśnie z gospodyniami – PlantinaLonga Lichtenvoorde. Jednak 3 marca w meczu ligowym z Visual Benidorm musiał z nich skorzystać, bo rywal był zdecydowanie lepszy od Valencii. Wyjazdowy mecz ligowy z Benidorm, Grupo wygrało także 3:0 – na parkiecie pokazały sie wszystkie zawodniczki z „pierwszej szóstki”, choś nie były eksploatowane nadmiernie.

Wydaje się, że na turniej Final Four Top teams Cup, do Muenster jedzie zespół w pełnej dyspozycji, a co najważniejsze, jedzie w roli faworyta do końcowego sukcesu.


W nieco innej sytuacji, ale z niemniej pełnym kalendarzem terminów kolejnych meczów w lidze krajowej i Lidze Mistrzyń, jest Spar Tenerife Marichal – zespół Mileny Rosner. Pozytywne jest to, że szybciej niż pierwotnie sądzono, wrócił z Brazylii trener zespołu, Claudio Lopes Pinherio. Przynajmniej ten problem jest już z głowy.

Drużyna z Teneryfy nie musiała przekładać, ani grać awansem żadnego meczu ligowego, bo Liga Mistrzyń na etapie II rundy play-off, rozgrywana jest „w środku tygodnia”. W pewnym sensie, jakby jako element przygotowania do rywalizacji w Lidze Mistrzyń, Teneryfa zagrała 3 marca wyjazdowy mecz w lidze z Jamperem Aguere, wygrywając pewnie 3:0. Także „z marszu” podejdzie do kolejnego meczu, 10 marca, tym razem na własnym parkiecie z Mazotti Maspalomas, i też nie ma powodów przypuszczać, aby miała problemy z jego wygraniem.

Dzisiaj natomiast o godz. 20:00, drużyna Spar Tenerife Marichal rozegra rewanżowy mecz II rundy play-off LM, na własnym parkiecie, z nieawykle wynmagającym rywalem – RC Cannes. W pierwszym meczu, rozegranym przed tygodniem (28 lutego) w Cannes, siatkarki z Teneryfy odniosły cenny sukces, wygrywając 3:2. To powoduje, że do dzisiejszego rewanżu podopieczne Claudio Lopesa mogą podejść bez nerwów. Uważane są za faworytki dwumeczu z RC Cannes. Rywalki pojawią się pod wodzą trenera Yang Fana, w najsilniejszynm składzie, z Victorią Ravva i Alexandrą Fominą. Jakim arsenałem gwiazd dysponuje Teneryfa wiemy dobrze. Na szczególną uwagę zasługuje jednak potencjał tej drużyny w ataku. Mało jest drużyn, o ile takie są, dysponujących trzema takimi „armatami” jak Teneryfa – Neslihan Demir, Logan Tom i Ana Ibis Fernandez.

źródło: inf. własna, rfevb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved