Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > PZPS zawiesił Bogusława Adamskiego

PZPS zawiesił Bogusława Adamskiego

W dniu 8 marca 2007 roku, na wniosek Prezesa - Mirosława Przedpełskiego, Prezydium Zarządu PZPS zawiesiło Bogusława Adamskiego w pełnieniu obowiązków Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Po wypowiedzi dla jednej z gazet zwolnionego działacza, że m.in. największym problemem Raula Lozano jest to, że nie zna języka polskiego, a słucha złych podpowiadaczy, Lozano domagał się od PZPS stanowiska w tej sprawie.

Mirosław Przedpełski wyraził swoje ubolewanie zainstniałą sytuacją i zapowiedział, że wobec sekretarza generalnego PZPS, zostaną wyciągnięte konsekwencje, co też uczynił.Do czasu wyjaśnienia spraw, funkcję Sekretarza Generalnego PZPS będzie pełnił członek Prezydium Zarządu PZPS, Artur Popko.


Pan Bogusław Adamski od czwartku nie podejmuje już decyzji. Żadnych decyzji – mówi prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski.

Czy to początek „czystki” w związku?

Adamski popełnił wielki błąd krytykując Raula Lozano na łamach prasy. Tak się nie robi. I chciałbym zaznaczyć, że jego zawieszenie nie ma nic wspólnego z pracą na rzecz PZPS. Tutaj ze swoich obowiązków wywiązuje się naprawdę dobrze. Jednak ma… niewyparzony język. I za to poniósł karę.

Zrozumiał swój błąd?

Tak. Jestem przekonany, że doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej winy.

Artur Popko to zastępca tymczasowy?

Nie wiem. Musimy szybko uporządkować sprawy federacji. Przecież PZPS to silny związek i nie może sobie pozwalać na takie zamieszanie. Myślę, że na następnym posiedzeniu Zarządu podejmiemy ostateczne decyzje.

Czy zawieszenie Adamskiego należy traktować jako zamknięcie ust działaczom związku? Czy nie obawia się Pan, że zapanuje cisza medialna, bo nikt nie będzie chciał się wychylić?

Nie. Chcemy, aby działacze rozmawiali z mediami, ale o siatkówce, a nie wewnętrznych sprawach siatkarskiej centrali.

Można spodziewać się powołania rzecznika prasowego związku? Takiego z prawdziwego zdarzenia.

Zastanawiamy się poważnie nad takim rozwiązaniem.

Rozmawiał Marek Bobakowski

źródło: inf. prasowa, inf. własna, Super Volley

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved