Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Pracowite soboty najmłodszych siatkarek Sokoła Mogilno

Pracowite soboty najmłodszych siatkarek Sokoła Mogilno

Najmłodsze zawodniczki mogileńskiego Sokoła startowały ostatnio w dwóch dużych turniejach minisiatkówki. W minioną sobotę sokolanki grały w Mogilnie, zaś tydzień wcześniej - z młodymi adeptkami siatkówki w Środzie Wielkopolskiej.

Bardzo dobrze podczas turnieju w Wielkopolsce spisała się czwórka mogilnianek: Magdalena Konkolewska, Klaudia Ciesielska, Marika Szambelan i Monika Kurowska. Sokolanki przegrały tylko z pierwszą drużyną gospodyń. Druga czwórka zespołu z Mogilna zajęła w Środzie Wlkp. piąte miejsce, a trzecia drużyna uplasowała się na szóstej pozycji.

W kategorii trójek, najlepiej poradziły sobie Klaudia Brauza, Julita Jaroszek i Agata Molenda, które zajęły czwarte miejsce. Drugi zespół Sokoła uplasował się na szóstej pozycji. Kilkanaście młodych siatkarek z Mogilna uczestniczyło również w konkurencji dwójek i singli. Czwarte miejsce w kategorii dwójek zajęły Maria Adamska i Agata Krystkowiak.W minioną sobotę, ponad 100 siatkarek z Wielkopolski (Miłosław, Września, Śrem, Środa Wlkp., Czeszewo, Stęszew) i Mogilna, wzięło udział w turnieju minisiatkówki, który odbył się w hali mogileńskiego Sokoła i miejscowego gimnazjum. We wszystkich rozgrywanych kategoriach, ponownie triumfowały zawodniczki ze Środy Wielkopolskiej.

W kategorii singli zwyciężyła Inez Mikołajczak przed Magdaleną Przybylską (obie Środa Wlkp.) i sokolanką – Izabelą Bielewicz. W kategorii dwójek, na trzech pierwszych pozycjach uplasowały się siatkarki ze Środy Wielkopolskiej. Czwarte miejsce zajęły mogilnianki – Izabela Bielewicz i Maria Wójcik, a piąteMaria Adamska w parze z Agatą Krystkowiak.

W Mogilnie rywalizowano jeszcze w kategorii czwórek, w której dwie pierwsze pozycje zajęły siatkarki… ze Środy Wielkopolskiej, wyprzedzając swoje koleżanki ze Stęszewa. Drużyny Sokoła Mogilno zajęły ósme, dziesiąte i jedenaste miejsca, w stawce czternastu zespołów. W najlepszej mogileńskiej czwórce zagrały: Jagoda Krzyżaniak, Marta Krystkowiak, Anna Dziennik, Klaudia Brauza i Angelika Skaja.

Obie imprezy były doskonałą okazją do konfrontacji z bardzo silnymi zespołami z Wielkopolski, gdzie siatkówka młodzieżowa jest dużo bardziej rozwinięta niż w regionie kujawsko-pomorskim. Turnieje w Środzie Wielkopolskiej i Mogilnie były znakomitym sposobem podniesienia umiejętności przez zawodniczki, które dopiero uczą się gry w siatkówkę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved