Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek w Łodzi – dzień drugi

MP juniorek w Łodzi – dzień drugi

Swoje szanse na awans do półfinałów Mistrzostw Polski zwiększyły dzisiaj siatkarki UKS SMS Łódź, które wygrały z Budowlanymi Toruń. Jaśniejsza sytuacja jest w grupie B, gdzie pewne wygrane zanotowały Nafta Piła i Gwardia Wrocław.

Grupa A:

Błyskawicznie idą naprzód siatkarki Energi Gedania Gdańsk. Wczoraj zwyciężyły z gospodyniami turnieju 3:0, a dziś równie szybko pokonały zespół MOS Wola Warszawa. Z trzech setów, najbardziej zacięta była druga partia. O wygranej gdańszczanek do 24 rozstrzygnęła dopiero gra na przewagi, w której podopieczne Witolda Jagły zachowały więcej zimnej krwi. W pierwszej i ostatniej partii Energa wygrała w takim samym stosunku punktowym 25:19. Gdańszczanki wygrały już dwa spotkania bez straty seta i zajmują dosyć pewną pierwszą pozycję w tabeli grupy A. MOS Wola w tym momencie plasuje się na trzecim miejscu, jednak ma tyle samo punktów co UKS SMS Łódź.

MOS Wola Warszawa – Energa Gedania Gdańsk 0:3

(19:25, 24:26, 19:25)

Składy:

MOS Wola: Stawicka, Przepiórka, Lizińczyk, Grabowska, Słumińska, Fiuk, Kunysz, Tustanowska, Dudek (L), Petrykowska, Ilewicz, Kożon

Energa Gedania: Tokarska, Suwińska, Obłońska, Wołosz, Rzepnikowska, Nuszel, Pasznik, Szymańska, Kocemba, Lenz, Durajczyk (L)

Po przegranej 0:3 z Energą Gedania siatkarki UKS SMS Łódź miały okazję do rewanżu. Ich przeciwniczkami były dzisiaj siatkarki z Torunia. Pierwszy set spotkania pomiędzy gospodyniami turnieju a Budowlanymi Toruń był dość zacięty, dopiero w końcówce SMS przy ogłuszającym dopingu garstki miejscowych kibiców doprowadził do prowadzenia, wygrywając pięcioma oczkami. W drugiej partii to zawodniczki z Torunia wyszły na kilku punktowe prowadzenie, utrzymując je do końca i zasłużenie wygrywając. Kolejna odsłona i losy spotkania znów się odwracają, ale łodzianki już tak łatwo nie dają sobie odbierać punktów. Wygrywają wysoko po nerwowej końcówce do 16, a kolejnego, ostatniego już seta do 17.

Budowlani Toruń – UKS SMS Łódź 1:3

(20:25, 25:18, 16:25, 17:25)

Składy:

Budowlani: Kowalska, Mordaka, Sikorska N., Dobrzańska, Sikorska A., Petrowska, Szczygielska (L), Januszewska, Gołębiewska, Filipowicz, Kowalska, Sobaczak

Niezwykle krótko trwały oba dzisiejsze mecze w grupie B. W pierwszym z nich zespół Wisły Kraków musiał uznać wyższość siatkarek Nafty Piła. Jest to druga porażka z rzędu drużyny z Krakowa, które przez dwa dni nie ugrały nawet jednego seta i zajmują ostatnią pozycję w grupie. Siatkarki z Piły praktycznie w każdym z setów były o klasę lepsze od swoich przeciwniczek. W pierwszej i drugiej partii wygrały bardzo wysoko do 15. i 12. W trzecim siatkarki Wisły zaczęły grać nieco lepiej, jednak nie wystarczyło to, aby pokonać dobrze dysponowane przeciwniczki. Ostatni set zakończył się wynikiem 25:22 dla Nafty. Dzięki tej wygranej pilanki są już praktycznie pewne gry w półfinale Mistrzostw Polski.

Wisła Kraków – Nafta Piła 0:3

(15:25, 12:25, 22:25)

Po wczorajszej porażce z Naftą Piła, dziś BKS Bielsko-Biała zmierzyła się z zespołem Gwardii Wrocław. Świetnie dysponowane wrocławianki zagrały bardzo dobre spotkanie i rozprawiły się z przeciwniczkami w trzech szybkich setach. W pierwszym niemal rozbiły zespół z Bielska, wygrywając do 10. Nieco ciekawiej było w drugiej partii, gdzie do pewnego momentu toczyła się jeszcze wyrównana walka. Końcówka należała już jednak do Gwardii, która zwyciężyła 25:20. W trzeciej partii na parkiecie ponownie dominowały siatkarki z Wrocławia i to one są po dzisiejszym dniu pewnymi liderkami tabeli.

Gwardia Wrocław – BKS Bielsko-Biała 3:0

(25:10, 25:20, 25:16)

Składy:

Gwardia: Brożek, Kwaśna, Haładyn, Kowalska, Ślęzak, Stanecka, Balewska, Efimienko, Szafraniec, Świderska, Talisz, Krzos (L)

BKS Bielsko-Biała: Wyszomierska, Szczygioł, Drożdż, Wolak, Papała, Menducka, Kalafus, Ciszczoń, Popik, Mojżyszek, Jabłońska, Soter