Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Przedłużyć dobrą passę

LSK: Przedłużyć dobrą passę

W dwóch ostatnich meczach, których stawką była walka o ligowy byt, mielczanki wypadły wzorowo. Efektem ich dobrej gry było 6 punktów i awans w tabeli na szóste miejsce.

Mielczanki swoimi dobrymi występami utarły nosa wszystkim sceptykom, którzy jeszcze nie tak dawno głośno domagali się „trzęsienia ziemi” w klubie po słabych występach drużyny na ligowych parkietach. Całe to zamieszanie nie wpłynęło jednak negatywnie na mielecką Stal. Aby ochłonąć od tych emocji, mielczanki wybrały się na kilkudniowe zgrupowanie, po którym wróciły w pełni formy i pokazały, że nie złożyły jeszcze broni w walce o utrzymanie i wygrały dwa kolejne spotkania. Najpierw u siebie z Gwardią Wrocław, tydzień później w Białymstoku z miejscowym AZS.

Dziś zmierzą się z ligowym sąsiadem, a zarazem głównym rywalem w walce o utrzymanie – Gdańską Gedanią. Gdańszczanki w tabeli zajmują siódme miejsce, mając na swoim koncie, tak jak Stal, 14 punktów. W pierwszym spotkaniu tych zespołów w Mielcu górą były gospodynie, które zwyciężyły wyraźnie 3:1, tak więc to mielczanki mają pewną przewagę nad rywalkami przed piątkowym pojedynkiem. Dodatkowo ostatnio stalówki wyraźnie są na fali, krocząc pewnie od zwycięstwa do zwycięstwa – Chciałbym, aby ta dobra passa trwała jak najdłużej – mówił po ostatnim meczu mielecki szkoleniowiec Jacek Wiśniewski. Optymizmu przed kolejnymi meczami nie kryła również kapitan mieleckiej drużyny Karolina Olczyk. – Z meczu na mecz jest coraz lepiej, inne zespoły nie powinny nas lekceważyć – mówiła. Choć do pełni szczęścia i wypełnienia celu, jakim jest walka w play-off, jest już niedaleko, mielczanki nie mogą zapomnieć, że walka toczy się nadal. – Nie można popadać w euforię, bo jeszcze mamy ciężkie mecze: Gdańsk potem Poznań, Muszyna i Piła – studził optymizm Wiśniewski. Przed mieleckimi siatkarkami stoi więc trudne zadanie. Odnieść kolejne, trzecie z rzędu, zwycięstwo, przedłużając tym samym dobrą passę, która towarzyszy mieleckiej drużynie. A przede wszystkim zrobić zdecydowany krok ku zajęciu miejsca w ósemce, które daje możliwość walki w play-offie, bez konieczności rozgrywania baraży o utrzymanie się w LSK.Początek piątkowego meczu w Gdańsku o godz. 17.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved