Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Kolejny konflikt w PZPS

Kolejny konflikt w PZPS

Wypowiedzi sekretarza generalnego PZPS Bogusława Adamskiego, bardzo zdenerwowały trenera Raula Lozano. Argentyńczyk zażądał w tej sprawie oficjalnego stanowiska związku. Ten zapowiada wyciągnięcie konsekwencji.

Trenera reprezentacji Polski siatkarzy w bardzo zły humor wprawił wywiad, którego Bogusław Adamski udzielił „Gazecie Wyborczej”. Co go tak zdenerwowało? Sekretarz generalny związku powiedział m.in, że największym problemem Raula Lozano jest to, że nie zna języka polskiego, a słucha złych podpowiadaczy.

Adamski dowodzi także, iż źle poinformowany trener kadry podjął zbyt pochopnie kilka decyzji: na przykład wyrzucenie Mariusza Wlazłego z kadry, bez wysłuchania go. Lozano oparł się tylko na wypowiedziach prasowych. Selekcjoner ma pretensje, że siatkarz rozmawiał z nim za pośrednictwem mediów, tymczasem potem zrobił to samo, obwiniając w wywiadzie dla ?Przeglądu Sportowego? Skrę. Obserwując to, czuję niesmak. – wywodził Adamski.Przez władze międzynarodowej siatkówki Polska jest postrzegana jako kraj w którym ten sport rozwija się najmocniej w świecie – powiedział Mirosław Przedpełski. – Słyszę to za każdym razem podczas zagranicznych spotkań. Mówią to też nasi goście, którzy widzieli w Katowicach czy Łodzi mecze Ligi Światowej. W tym roku zorganizujemy finałowy turniej tej imprezy. Niewiele jest krajów, które mogą sobie na to pozwolić. Będziemy gościć najlepsze zespoły w Grand Prix siatkarek. Za dwa lata zorganizujemy mistrzostwa Europy kobiet. Na tym wręcz znakomitym wizerunku na arenie międzynarodowej wyraźnie widać rysy własnego podwórka, na którym trzeba zrobić porządek. Rozmowy prowadzi się za pomocą mediów. Osoby nieupoważnione zabierają głos w sprawach, które nie leżą w ich kompetencji.

Mirosław Przedpełski podkreślił, że siatkówka w Polsce jest popularna od wielu lat. – Gdy trener Raul Lozano przyszedł do nas do pracy dostał do ręki kamień, który oszlifował i zrobił z niego wspaniały brylant – powiedział Mirosław Przedpełski. – Wszyscy jesteśmy mu za to wdzięczni.

Prezes PZPS dodał, że siatkówka w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i nie wszyscy nasi działacze nadążają za tym. Nie potrafią sprostać wymogom współczesnego sportu. Mają stare nawyki.

Wobec sekretarza generalnego PZPS, który ostatnio udzielił wywiadu jednej z gazet, zostaną wyciągnięte konsekwencje – powiedział Mirosław Przedpełski. – Jego wypowiedź na temat trenera Raula Lozano nie jest akceptowana przez związek. Prezentowała tylko jego prywatne poglądy. Chciałbym przeprosić Raula Lozano za słowa Bogusława Adamskiego, który wyszedł poza swoje kompetencje. Kończymy komunikację poprzez media.

źródło: onet.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved