Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Utrzymać się w I lidze

Utrzymać się w I lidze

- Nie zastanawiam się nad tym co będzie, jeśli zespół się nie utrzyma w I lidze. Nie wybiegam w przyszłość. Dla mnie najważniejsze jest to, co się dzieje w obecnej chwili - mówi Marek Antoniuk, trener Pronaru Parkietu Hajnówka.

Zastanawiałem się nad czymś innym, czy wrócić do drużyny. Pomyślałem, że szkoda by było nie spróbować. Parę osób włożyło sporo pracy i wysiłku, żeby ten zespół powstał i funkcjonował – opowiada były siatkarz. – Jednego jestem pewien. To mój ostatni sezon z tą drużyną. Bardzo mi zależy na tym, żeby się utrzymała. Chłopakom też powinno zależeć. Rozmawiałem z nimi o tym. Oni wiedzą, że jeśli chcą coś osiągnąć, zarobić przyzwoite pieniądze, to muszą grać w pierwszej lidze lub ekstraklasie. Taka jest prawda. Kilku z nich miałoby szansę zostać w naszym zespole – dodaje Antoniuk.

O uniknięcie bezpośredniego spadku, siatkarze Pronaru Parkietu walczyć będą do ostatniej kolejki. Zostały im dwa spotkania do rozegrania i cztery punkty do odrobienia do Zduńskiej Woli. Hajnowianie grają jeszcze z Avią Świdnik i Skrą II Bełchatów. SPS ma teoretycznie trudniejszych rywali, bo zmierzy się z Płomieniem Sosnowiec oraz Jokerem Piła.W sporcie różne rzeczy się zdarzają. Gdyby Płomień i Joker zagrały na swoim wysokim poziomie, to Zduńska Wola nie miałaby z nimi szans. Ale jeśli w którymś spotkaniu SPS zdobędzie trzy punkty, to będzie po wszystkim. Musimy się sprężyć i grać swoje. W tej chwili, zostały nam już tylko matematyczne wyliczenia, ale zawodnikom na pewno nie zabraknie motywacji. Walczymy do końca – dodaje szkoleniowiec zespołu z Hajnówki.

Trener Podlasian uważa, że w rundzie rewanżowej kluczowy był mecz z Inotelem Poznań. – Myślę, że gdybyśmy to spotkanie wygrali, teraz nie mielibyśmy takich problemów. Bylibyśmy na fali. Zwyciężylibyśmy jeszcze kilku przeciwników i w tej chwili walczylibyśmy o miejsce w czołowej szóstce – twierdzi trener Pronaru Parkietu. – A tak… Chłopaki ostatnio pokazują, że potrafią grać, odbudowali się psychicznie. Szkoda tylko, że dopiero teraz, bo może być już za późno – kończy Marek Antoniuk.

źródło: Kurier Poranny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved