Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Muszynianka coraz bardziej „odżywcza”

Muszynianka coraz bardziej „odżywcza”

Muszynianka-Fakro Muszyna odżywa. Mistrzynie Polski dały najlepszy przykład zwyżki formy w niedzielę, kiedy pokonały w Bielsku-Białej silny BKS Aluprof 3:2. - Mecz rozgrywany był takimi falami - mówi Bogdan Sewriński.

Mój zespół zostawił dużo serca na parkiecie. Kłopoty zdrowotne mamy praktycznie przez cały sezon. W minioną niedzielę do kontuzjowanej Marleny Mieszały dołączyła Tina Lipicer. W tej trudnej dla zespołu sytuacji zawodniczki z ławki rezerwowych pokazały, że nie są gorsze. To mnie bardzo cieszy przed zbliżającym się play-off.

Forma Muszynianki idzie do góry. Jak podkreśla trener Serwiński my niczego nie kalkulujemy, nie zakładamy które miejsce zajmiemy w fazie zasadniczej. Wiem tylko, że czołówka będzie uciekała z czwartego miejsca, gdyż nie bardzo będzie jej się kalkulowała gra z nami w I rundzie play off. Przypomnijmy, że przed rokiem Muszynianka była wielokrotnie krytykowana w fazie zasadniczej. W mediach pisało się i mówiło, że prezes Serwiński powinien wezwać na dywanik trenera Sewrińskiego i ostro z nim porozmawiać.Jak się później okazało żadna reprymenda nie była potrzebna. Muszynianka w pierwszej rundzie play off wyeliminowała zdobywczynie Pucharu Polski bielszczanki, a potem przeszła kolejne rywalki i sięgnęła po mistrzostwo Polski.

Nie chcę oceniać najsilniejszej czwórki, ale myślę, że każde rozwiązanie w tym gronie jest możliwe, choć z tabeli wynika, że Winiary są ponad pozostałą trójkę – powiedział Bogdan Serwiński. – Na pewno w tamtym sezonie mieliśmy mocniejszy skład, ale ten też jest w stanie sprawić niespodzianki. Dziewczyny bardzo solidnie pracują, podchodzą z uwagą i koncentracją do każdego spotkania i to mnie bardzo cieszy. Na pewno w play-off nie staniemy na straconych pozycjach.

W ostatnich spotkaniach fazy zasadniczej Muszynianka-Fakro Muszyna zagra z Dialogiem Gwardią, Stalą Mielec, IDMSA SwarzędzMeble AWF Poznań i Pronarem Zeto Astwa AZS Białystok. – Rywalki będą tylko pozornie słabsze – powiedział Bogdan Serwiński. – Liczę, że postawią przed nami twarde warunki. Całej czwórce potrzebne są punkty i nie zagrają z nami »miękkich« meczów.

Walczymy wysoko, a Muszynianka staje się coraz bardziej odżywcza i mocno gazuje – mówi trener mistrzyń Polski.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved