Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Jarosz: Ciągnie wilka do lasu

Maciej Jarosz: Ciągnie wilka do lasu

- Splot kilku powiązanych spraw zadecydował, że przyjąłem propozycję EnergiiPro Gwardia, żeby zostać trenerem pierwszego zespołu - powiedział Maciej Jarosz. Wczoraj po południu poprowadził on pierwszy trening z wrocławskimi siatkarzami.

– Wrocław jest moim miastem, tutaj się urodziłem, a Gwardia jest moim klubem, w którym grały i pracowały trzy pokolenia Jaroszów – uzasadnia swoją decyzję Maciej Jarosz. – Podpisałem kontrakt nie jako strażak, który na krótko wpadł żeby ugasić pożar, tylko umowa została zawarta również na przyszły sezon niezależnie od tego jaki uzyskamy teraz wynik. Na moją decyzję miała też wpływ obecność w klubie świetnego sponsora, który chce być z siatkarzami na dobre i na złe.

Poprzednio Maciej Jarosz był trenerem w Nysie skąd odszedł na stan zdrowia. W ostatnich miesiącach komentował największe wydarzenia siatkarskie z mistrzostwami świata włącznie dla Polsatu.Jestem dumny, że mogłem w tak znakomitej i profesjonalnej stacji jak Polsat mówić o siatkówce, dzielić się z widzami swoimi spostrzeżeniami, wiedzą – powiedział Maciej Jarosz. – Tą drogą chciałbym wyrazić Polsatowi wdzięczność.

Jak podkreślił Maciej Jarosz fotele w studio Polsatu były bardzo wygodne. Dlaczego więc zrezygnował z nich i wszedł na oględnie mówiąć grząski grunt?

Najkrócej mówiąc ciągnie wilka do lasu – powiedział Maciej Jarosz. – Wiem, że teraz będzie dużo stresu i być może medialnej. Ale taki to jest zawód.

Na pierwszym spotkaniu z zawodnikami trener Jarosz powiedział m.in. że umiejętności umiejętnościami, trening treningiem, ale najważniejszy jest mecz. Na boisku trzeba zostawić całe serce i wtedy może być dobrze. Najpierw trzeba wygrać akcję, potem seta, a następnie mecz. Trzeba myśleć pozytywnie, a na wielu przykładach wiem, że to działa.”

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved