Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Przed meczem Chemik Police – Piast Szczecin

I liga: Przed meczem Chemik Police – Piast Szczecin

fot. archiwum

Mecz odbędzie w sobotę, a nastroje w zespołach nie są wcale najlepsze. Drużynom potrzebne są punkty, ale tymczasem zawodniczki obu drużyn walczą z kontuzjami.

Piast po przegranym 0:3 meczu z Wisłą zanalizował przyczyny porażki. – Gra była momentami tak nieciekawa, że musieliśmy do tego wrócić. Dziewczyny nie chciały, ale w końcu przyznały się do tego, że to strach znowu zdominował ich poczynania – mówi trener Piasta, Ireneusz Kłos .

 

Zespół chce to wyeliminować, dlatego przed meczem derbowym dużo uwagi poświęci pracy nad nastawieniem mentalnym. – Musimy się w końcu nauczyć sprzedawać nasze umiejętności na boisku – uważa szkoleniowiec. 

Szczecinianki nie trenują w komplecie. Przyjmującej Annie Związek odnowiła się kontuzja barku, Anna Róg naciągnęła pachwinę, a środkowa Paulina Dutkiewicz ma zapalenie gardła. Uraz pachwiny dopadł też libero Martę Benderską .

 

– Dziewczyny są tak ambitne, że często nie zdradzają nawet, że coś im dolega. Marta należy do takich walczaków i z Wisłą zagrała. Podczas meczu odmówiła założenia bandażu, bo nie chciała dać po sobie poznać, że coś jej dolega – podziwia zawodniczkę trener Kłos.

 

Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że powinien dać Benderskiej tydzień wolnego na zaleczenie kontuzji, ale… – Zmienniczki nie mamy. Mogłaby na tej pozycji zagrać Marlena Twaróg, ale wolałbym uniknąć tego manewru, bo to osłabiłoby nasz środek – martwi się trener.

 

W związku z kontuzjami przygotowania do derbów nie przebiegają zgodnie z oczekiwaniami. – Nie chcemy się tym tłumaczyć. Każda drużyna ma swoje problemy, ale niektórych elementów nie zdążymy przećwiczyć. Nie wiem, kiedy dziewczyny wrócą, a czas nas goni – martwi się Kłos.

 

W ekipie Chemika nie jest lepiej. Policzanki po wygranej 3:2 ze Skrą Bełchatów miały przystąpić do derbów z wyżej notowanym rywalem wyjątkowo zmobilizowane. Dobrą atmosferę w zespole popsuła kontuzja przyjmującej Justyny Raczyńskiej .

 

Na zajęciach wychowania fizycznego naciągnęła ścięgna stopy. W sobotę pewnie nie zagra – wyjaśnia trener Chemika Mariusz Bujek . – To mnie martwi, bo Justyna zagrała bardzo dobrze ze Skrą, a Kasia Ostrowska nie jest jeszcze w pełni formy. Możemy mieć problem, bo czasu zostało niewiele.

 

Ponadto drobne problemy ze ścięgnem Achillesa ma atakująca Monika Bryczkowska , ale jej występ w najbliższym meczu nie jest zagrożony. Chemik stara się zachować spokój. – Nie myślimy o tym, kto będzie naszym przeciwnikiem. Gramy tak jak gramy i raczej nic już nie zmienimy – uważa trener Bujek.

 

W grudniu w Szczecinie mecz derbowy zakończył się zwycięstwem Piasta 3:1.

 

Autorka tekstu: Natalia Jąder – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved