Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Różne warianty Gwardii

Różne warianty Gwardii

- Uważam, że jeszcze nie wszystko stracone - twierdzi trener Jacek Grabowski. Wrocławska Gwardia to jedyny klub mogący się pochwalić dwoma swoimi zespołami w obu najważniejszych siatkarskich ligach w kraju - PLS i LSK.

Pytanie tylko, jak długo ten błogi stan rzeczy jeszcze się utrzyma. Obie ekipy znalazły się bowiem nad przepaścią, a dodatkowo stoją na skórce od banana – sytuacja nie do pozazdroszczenia. W podobnej znajdują się zresztą szczypiorniści Śląska. Zatem największy sportowy problem miasta dotknął dyscypliny, w których nasze reprezentacje sięgały ostatnio po srebrne medale Mistrzostw Świata. Szkoda, że ta koniunktura omija Wrocław.

W najtrudniejszym położeniu bez wątpienia znaleźli się siatkarze Jacka Grabowskiego. Na 4 kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej spadli na ostatnie miejsce, a widoków na poprawę nie ma. Do rozegrania zostały już tylko mecze z wielką czwórką. Co dalej? Trzeba wykonać dużą pracę, która mogłaby zaprocentować w meczach barażowych o utrzymanie się. A do najbliższych spotkań podejść z marszu i z ciężkimi nogami – ciężkimi od pracy.Będziemy się bronić do końca. My już oswajamy się z myślą o grze w barażach. Nasz rywal będzie natomiast rozczarowany i być może tu uda się coś ugrać. Jeszcze nie wszystko stracone – liczy Jacek Grabowski. Czy to on zostanie przy drużynie do końca sezonu? Pewności nie ma, bo przy Krupniczej głośno o różnych wariantach. Zależy tylko, gdzie się przyłoży ucho. Pamiętać należy o jednym – zawodników już do końca sezonu zmieniać nie można (zamknięte okienko).

Szkoleniowca – można w każdej chwili. Takie są fakty. Wczoraj zarząd Jastrzębskiego Węgla podziękował Ryszardowi Boskowi. Wśród jego następców wymieniany jest m.in. Maciej Jarosz. To nazwisko przewija się także w kontekście podjęcia pracy w I-ligowej Nysie i… właśnie Gwardii. – Prowadzę pewne rozmowy, ale nie mogę jeszcze powiedzieć z kim – tyle zdradził nam wczoraj Jarosz.

Wojciech Koerber – Słowo Polskie/Gazeta Wrocławska

źródło: Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved