Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Prawy do lewego, przez media kolego…

Prawy do lewego, przez media kolego…

Gdy zdawało się, że małe/duże nieporozumienie związane z „odmową” – czyli prośbą o urlop od występów w reprezentacji, Wlazłego, wyrażoną w mediach, zostało zakończone, zaczyna iskrzyć kolejne - teraz na linii Lozanno – PZPS.

Oczywiście, żaden piękny sen nie trwa wiecznie (nie uwzględniam tutaj oczywiście Adama Małysza, bo to fenomen), są czasy, że udaje się być na „topie”, ale przychodzą suche lata i można tzw. pudło oglądać z oddali, bądź jeszcze gorzej – od dołu (czytaj „pogrzebać”, ale w przypadku Polskiego Związku Piłki Nożnej, to niektórzy już się nawet zapoznają z pudłem od środka). Tylko ostatnio mam wrażenie, że ten piękny sen ktoś chce przerwać wylewając kubełek zimnej wody na śpiącego, zamiast dać mu wyspać się do końca.

Trener Raul Lozano – zapewne ideałem nie jest. Polski Związek Piłki Siatkowej też nie. Nie umniejszając jednak nikomu zasług, które wpływają na rozwój polskiej siatkówki, jednocześnie apeluje o więcej powściągliwości, którą tak ostatnio zarówno Argentyńczyk jak i PZPS edukowali Mariusza Wlazłego.Raul Lozano – typ południowca, może nie wiedzieć, że w Polsce minister Tomasz Lipiec oprócz sponsorów daje pieniądze, to wymaga… Nie ważne, że to są pieniądze całego społeczeństwa, w tym i kibiców (którzy w większości popierają trenera Lozano). Zapewne jeszcze nie jeden obcokrajowiec będzie miał trudności w połapaniu się, że ostatnimi czasy politycy w naszym kraju lubią się wtrącać do wszystkich i wszystkiego. Bardzo jestem ciekaw, jakby prezes Bogusław Adamski skomentował fakt, gdyby np. prezes Polkomtela wyraził dezaprobatę, bo w kadrze zabrakło tego lub tamtego zawodnika?

Szkoleniowiec wymaga od zawodników, od Związku. I tutaj kolejny ukłon dla PZPS, że stworzył warunki, jakie Lozano sobie zażyczył, jakich nie miał żaden inny trener wcześniej. I jak już wspominałem, Argentyńczyk też robi błędy, ale na pewno to nie media powinny pełnić rolę do wyjaśniania sobie nieporozumień, pomiędzy trenerem a związkiem. A mam dziwne wrażenie, że tak się ostatnio dzieje…

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved