Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Patrycja Stanecka: Ja liczę na złoto

Patrycja Stanecka: Ja liczę na złoto

Patrycja Stanecka rozmawia o rozgrywkach w II lidze i mistrzostwach Polski juniorek. Kapitan Impelu Gwardii Wrocław, dwukrotnych złotych medalistek w ostatnich trzech latach, ma apetyt na trzeci krążek z najcenniejszego kruszcu.

Dariusz Gintowt: Patrycjo, zanim przejdziemy do MP, porozmawiajmy chwilę o rozgrywkach drugoligowych. Jak oceniasz te pierwsze mecze play-off z Jaworznem?

Patrycja Stanecka: – Dwa wygrane spotkania po 3-0, mnie w tych meczach grało się dobrze. Przeciwnik zrobił dużo błędów własnych, ze statystyk wynikało, że w pierwszej konfrontacji jaworzanki popełniły 25 błędów a w drugim spotkaniu jeszcze o dwa więcej. Seta więc w każdym meczu dostaliśmy „gratis”. Najtrudniejsze były początki, w których nie grałyśmy najlepiej, później było przebudzenie naszego zespołu i pierwszym i w drugim meczu, ale wygrałyśmy więc pozostaje się cieszyć ze skuteczności w hali Gwardii.D.G.: – Jakie plany drużyny? Chcecie wejść do I ligi?

Patrycja Stanecka: – Oczywiście, że chcielibyśmy wygrywać dalej i awansować, ale nie wiem jak będzie z naszymi możliwościami chociażby startu w takiej lidze, to już sprawa Zarządu. Niemniej najważniejsze jest w takim przypadku, aby awansować dalej, a o to będzie niezmiernie trudno. Teraz gdybyśmy wygrały trzecią potyczkę z Jaworznem czeka na nas lider 2. grupy II ligi kobiet zespół z Pszczyny, więc może być ciężko.

D.G.: – Przed Tobą i zespołem kolejny turniej o MP juniorek, w którym macie plany medalowe. W poprzednich trzech zawodach dwa złota i srebro, jakie oczekiwania są tym razem?

Patrycja Stanecka:Ja liczę na złoto, powiem tak skromnie. Przede wszystkim musimy dobrze wystartować i wygrać mecze w grupie „B” . Najcięższym przeciwnikiem wydaje się, że będzie dla nas Piła. Gramy akurat ostatni mecz w grupie z pilankami. Później mam nadzieje, że potoczy się rywalizacja tak jak my chcemy i dojdziemy do wielkiego finału.

D.G.: – Do finału faktycznie jeszcze daleko, ale finał Impel Gwardia – Gedania to chyba zestaw, który nie powinien nikogo zaskoczyć?

Patrycja Stanecka:Takie są przewidywania, ale trzeba będzie się maksymalnie skoncentrować, aby zrealizować te marzenia. Każdy zespół w Łodzi będzie chciał wywalczyć jak najwięcej, nie można więc zlekceważyć kogokolwiek. Niemniej, tak jak się zastanawiałyśmy z koleżankami z zespołu, to Gdańsk i my mamy największe szanse na finał. Trzeba być jednak bardzo ostrożnym „po drodze”, aby zrealizować ten cel.

D.G.: – Jak myślisz, co powoduje, że zespół Gwardii co roku znajduje się w mistrzostwach Polski juniorek, mało tego, co roku zdobywa medal?

Patrycja Stanecka: – To duża zasługa naszego trenera, Zbigniewa Barańskiego. Pamiętamy też o wszystkich szkoleniowcach Gwardii, którzy zawsze nam bardzo pomagali. Treningi o dogodnych porach, jedna szkoła, w której mamy dużo sprzyjających nam ludzi. Jesteśmy nastawione bojowo, chcemy razem grać, dobrze się czujemy ze sobą w grupie, tworzymy drużynę, w której zawodniczki się lubią. To wszystko jest niezmiernie ważne i przekłada się na rezultaty sportowe. Poza tym granie w II lidze powoduje, że to wszystko o czym mówiłam wcześniej, ma szanse na sprawdzenie w warunkach meczowych.

D.G.: – Marta Haładyn i Ola Krzos, obecnie zawodniczki Dialogu Gwardii będą z wami wyjątkowo w tym sezonie. Pomogą?

Patrycja Stanecka: – Liczymy na to, że pomogą nam dziewczyny swoim już pewnym doświadczeniem w Lidze Siatkówki Kobiet. Wydaje mi się, że to wzmocni drużynę. Chociaż te pierwsze mecze to będzie próba wzajemnego zgrania się, gdyż Marta i Ola z nami nie trenują na co dzień. Pierwsze spotkania służyć będą ogrywaniu się ich w drużynie, a potem myślę, że będzie już bardzo dobrze.

D.G.: – Zapytam na koniec, jak godzicie sport na tak wysokim poziomie z nauką , w Twoim wypadku szczególnie również na wysokim poziomie?

Patrycja Stanecka: – Udaje się nam to godzić. Przede wszystkim dlatego, że nauczyciele w LO XXI-szym są wyrozumiali i pomagają nam w tym wszystkim. Może zawsze liczyć na ich pomocną dłoń, prawie tak, jakbyśmy miały indywidualny tok. To wprowadza potrzebny spokój w nasze doświadczenia szkolne.

D.G.: – Dziękują Ci Patrycja za rozmowę, oczywiście życzę przede wszystkim powodzenia w turnieju finałowym juniorek.

Patrycja Stanecka: – Nie dziękuję, aby nie zapeszyć, pozdrawiam przy okazji wszystkich sympatyków siatkówki i zapraszam do Łodzi na finał MP juniorek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved