Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Medale mistrzostw Wielkopolski młodziczek rozdane

Medale mistrzostw Wielkopolski młodziczek rozdane

W dniach 2-4 marca 2007, w Pleszewie, młodziczki rozgrywały finałowy turniej mistrzostw Wielkopolski. Tytuł zdobyła drużyna UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina, wicemistrzyniami zostały siatkarki KS Energetyk Poznań, a 3. miejsce zajęła PTPS Nafta Piła.

Rywalizacja toczyła się przez trzy dni na parkiecie Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie, przy ulicy Zielonej 3. Sponsorzy imprezy spisali się „na medal”. Urząd Miasta i Gminy Pleszew, Starostwo Powiatowe, FPC „Kaliszanka” sp. z o. o. i WZPS Poznań, wsparli we wszystkich zamierzeniach i pomysłach Mieczysława Kukułę, prezesa drużyny gospodyń zawodów – siatkarek PSPS Grześki/Goplana Libero Pleszew, który jednocześnie był „mózgiem” organizacyjnym całego turnieju. Nikt nie narzekał, atmosfera była znakomita, a do wysokiego poziomu organizacyjnego dopasowały się swoją grą zawodniczki.

Już we wcześniejszych turniejach niższego szczebla rozgrywek, było widać, i podkreślali to zgodnie szkoleniowcy wszystkich zespołów które trafiły do finału, że w tym roku siły zespołów są bardzo wyrównane i walka o medale mistrzostw Wielkopolski, i dwa premiowane awansem do rozgrywek centralnych miejsca, będzie niezwykle zacięta. Przewidywania potwierdziły się…

Nawet prowadzone przez Ewę Miciul mistrzynie z UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina, nie zdołały ukończyć rywalizacji bez porażki. Przegrały w ostatnim dniu zawodów, i to 0:2, mecz z rewelacją turnieju – drużyną KS Energetyk Poznań, której to zwycięstwo, odniesione w dwóch wyrównanych setach do 20 i 24, otwierało szansę na medalową pozycję. Co prawda – na obdarzone świetnymi warunkami fizycznymi zawodniczki z Poznania, z uznaniem i respektem spoglądali trenerzy innych drużyn już podczas wcześniejszych turniejów. Ale w ostatnich sześciu miesiącach trener Tadeusz Wardaszka zmienił oblicze tej drużyny nie do poznania. Powoli, zawsze trochę w cieniu, z awansem zawsze z 2. miejsca, podopieczne trenera Wardaszki wreszcie osiągnęły sukces. Okrzepły w walce i nie boją się jej podjąć – są gotowe do walki z rywalkami z innych części kraju. Na trzecim miejscu zakończyły rywalizację siatkarki z Piły. Wyraźnie nie miał natomiast szczęścia dobry zespół gospodyń turnieju – PSPS Grześki/Goplana Libero Pleszew, któremu w wyrównanej stawce zabrakło nieco sportowego szczęścia i zajął ostatecznie 5. miejsce.