Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Medale mistrzostw Wielkopolski młodziczek rozdane

Medale mistrzostw Wielkopolski młodziczek rozdane

W dniach 2-4 marca 2007, w Pleszewie, młodziczki rozgrywały finałowy turniej mistrzostw Wielkopolski. Tytuł zdobyła drużyna UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina, wicemistrzyniami zostały siatkarki KS Energetyk Poznań, a 3. miejsce zajęła PTPS Nafta Piła.

Rywalizacja toczyła się przez trzy dni na parkiecie Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie, przy ulicy Zielonej 3. Sponsorzy imprezy spisali się „na medal”. Urząd Miasta i Gminy Pleszew, Starostwo Powiatowe, FPC „Kaliszanka” sp. z o. o. i WZPS Poznań, wsparli we wszystkich zamierzeniach i pomysłach Mieczysława Kukułę, prezesa drużyny gospodyń zawodów – siatkarek PSPS Grześki/Goplana Libero Pleszew, który jednocześnie był „mózgiem” organizacyjnym całego turnieju. Nikt nie narzekał, atmosfera była znakomita, a do wysokiego poziomu organizacyjnego dopasowały się swoją grą zawodniczki.

Już we wcześniejszych turniejach niższego szczebla rozgrywek, było widać, i podkreślali to zgodnie szkoleniowcy wszystkich zespołów które trafiły do finału, że w tym roku siły zespołów są bardzo wyrównane i walka o medale mistrzostw Wielkopolski, i dwa premiowane awansem do rozgrywek centralnych miejsca, będzie niezwykle zacięta. Przewidywania potwierdziły się…Nawet prowadzone przez Ewę Miciul mistrzynie z UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina, nie zdołały ukończyć rywalizacji bez porażki. Przegrały w ostatnim dniu zawodów, i to 0:2, mecz z rewelacją turnieju – drużyną KS Energetyk Poznań, której to zwycięstwo, odniesione w dwóch wyrównanych setach do 20 i 24, otwierało szansę na medalową pozycję. Co prawda – na obdarzone świetnymi warunkami fizycznymi zawodniczki z Poznania, z uznaniem i respektem spoglądali trenerzy innych drużyn już podczas wcześniejszych turniejów. Ale w ostatnich sześciu miesiącach trener Tadeusz Wardaszka zmienił oblicze tej drużyny nie do poznania. Powoli, zawsze trochę w cieniu, z awansem zawsze z 2. miejsca, podopieczne trenera Wardaszki wreszcie osiągnęły sukces. Okrzepły w walce i nie boją się jej podjąć – są gotowe do walki z rywalkami z innych części kraju. Na trzecim miejscu zakończyły rywalizację siatkarki z Piły. Wyraźnie nie miał natomiast szczęścia dobry zespół gospodyń turnieju – PSPS Grześki/Goplana Libero Pleszew, któremu w wyrównanej stawce zabrakło nieco sportowego szczęścia i zajął ostatecznie 5. miejsce.

Końcowa tabela mistrzostw Wielkopolski młodziczek 2007

1. UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina

2. KS Energetyk Poznań

3. PTPS Nafta Piła

4. UKS Gimnazjon/Chrobry Suchy Las

5. PSPS Grześki/Goplana Libero Pleszew

6. MKS Calisia Kalisz

Szczegółowe wyniki spotkań

(numery drużyn odpowiadają zajętym miejscom)

Zespoły 1   2   3   4   5   6  Pkt. Sety

 1    X   0:2  2:1  2:0  2:1  2:0  9  8:4

 2   2:0   X   1:2  2:0  0:2  2:0  8  7:4

 3   1:2  2:1   X   1:2  2:0  2:1  8  8:6

 4   0:2  0:2  2:1   X  2:0  2:0  8  6:5

 5   1:2  2:0  0:2  0:2  X   2:0  7  5:6

 6   0:2  0:2  1:2  0:2  0:2   X   5  1:10

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved