Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcel Gromadowski: Chcemy wygrać

Marcel Gromadowski: Chcemy wygrać

W środę rozegrany zostanie zaległy mecz Polskiej Ligi Siatkówki pomiędzy Mostostalem-Azotami Kędzierzynem-Koźle i Jastrzębskim Węglem. W sobotę gospodarze pewnie pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:0, choć wielu kibiców i fachowców prognozowało odwrotny wynik.

Na pewno byli tacy, którzy stawiali na gości, ale my nie mieliśmy wątpliwości kto będzie lepszy – mówi atakujący Mostostalu Marcel Gromadowski. – Od spotkania we Wrocławiu gramy już w miarę pewnie. W Rzeszowie też zagraliśmy równy mecz.

Zdaniem wielu obserwatorów m.in. prezesa kędzierzyńskiego klubu Kazimierza Pietrzyka Mostostal rozegrał w sobotę najlepsze w tym sezonie spotkanie. – Też tak uważam i wcale nie dlatego, że chcę przypodobać swojemu szefowi – mówi Marcel Gromadowski. – Zagraliśmy naprawdę dobrze. Swego czasu w Olsztynie pokazaliśmy się z niezłej strony, ale wtedy była porażka i działo się to już tak dawno.Jastrzębski Węgiel spisuje się w ostatnich tygodniach nie tak jak oczekują jego kibice, nie tak jak wskazywałby skład, uważany za najsilniejszy w Polskiej Lidze Siatkówki. W poniedziałek odszedł z pracy trener Ryszard Bosek. – To nie jest mój klub więc nie będę wypowiadać na temat Jastrzębia – mówi Marcel Gromadowski. – Nie liczymy, że będzie nam łatwo ze względu na kłopoty rywali. Poza tym nie należy cieszyć się z cudzego nieszczęścia. Jastrzębski Węgiel nawet >>po przejściach<< jest w stanie wygrać z każdym w PLS-ie. My chcemy wygrać, pokazać się z jak najlepszej strony. Powinien być dobry mecz.

Marcel Gromadowski trzeci sezon gra w Polskiej Lidze Siatkówki. – Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że ten sezon jest najsilniejszy w naszej ekstraklasie, praktycznie nie ma łatwych spotkań – mówi. – Gra coraz więcej dobrych obcokrajowców. Są to zawodnicy, którzy mają za sobą występy w mistrzostwach świata. Przychodzi dużo zdolnej młodzieży ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego i z sekcji juniorskich klubów. Chętnych do trenowania siatkówki jest bardzo dużo. Oprawa spotkań jest uroczysta. Oczywiście duża w tym zasługa kadry, która zdobyła wicemistrzostwo świata.

Atakujący Mostostalu został powołany do kadry na Ligę Światową przez trenera Raula Lozano. – Jestem bardzo zadowolony, że przy starszych kolegach i znakomitych trenerach nauczę się czegoś nowego – mówi Marcel Gromadowski. – Wakacje? Nie ma ich od kilku sezonów i nie myślę o nich. Siatkówka i podnoszenie swoich umiejętności jest w tej chwili najważniejsze. Mogę tylko cieszyć się, że trener Lozano mnie dostrzegł i powołał.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved