Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kędzierzyn kontra Jastrzębski Węgiel

Kędzierzyn kontra Jastrzębski Węgiel

Kędzierzyński Mostostal podejmuje w środę wicemistrza Polski Jastrzębski Węgiel. Rywale mają nowego trenera, kilku wicemistrzów świata w składzie i dwukrotnie większy budżet.

Jeszcze miesiąc temu bylibyśmy w starciu z Jastrzębiem bez szans na ugranie choćby seta, a teraz może być różnie – mówi Kazimierz Pietrzyk, prezes Mostostalu Azotów Kędzierzyn-Koźle. Jastrzębianie grają ostatnio słabo, przegrali w Olsztynie, polegli u siebie z Częstochową. W konsekwencji posadę stracił trener Ryszard Bosek. Zastąpił go 42-letni Włoch Tomaso Totolo, który był ostatnio drugim trenerem w zespole Marmi Lanza Werona. Pełnił też funkcję asystenta selekcjonera kadry narodowej Włoch, Giampaolo Montali. Totolo prawdopodobnie już jutro zasiądzie na ławce trenerskiej Jastrzębia.

Kapitan gości Daniel Pliński nie chce wypowiadać się o dymisji Boska. – Spotkanie z częstochowskim AZS-em pokazało, że stać nas na wiele. Niestety, po dwóch wygranych setach nagle zabrakło sił, jakby wyłączono nam prąd. Teraz koncentrujemy się tylko na zaległym spotkaniu z Mostostalem. Szanujemy każdego rywala, ale do Kędzierzyna jedziemy po zwycięstwo. Wciąż marzymy o złocie – podkreśla zawodnik.W Kędzierzynie-Koźlu na mecz czekają z dużymi nadziejami. – Wygraliśmy z Wrocławiem i Rzeszowem. Chciałbym, by zawodnicy potwierdzili rosnącą formę i zagrali dobry pojedynek, a jakieś punkty zdobędziemy. Jastrzębianie są w dołku, ale przyjście nowego szkoleniowca na pewno ich zmobilizuje – przyznaje Pietrzyk.

Trener Mostostalu Andrzej Kubacki ostrzega przed huraoptymizmem: – Jeśli Jastrzębie przy swoim ogromnym potencjale zagra na wysokim poziomie, to pewnie wygra. Ja chciałbym, byśmy zagrali dobry mecz. Mamy własne problemy i nie interesują ani nie cieszą nas kłopoty jastrzębian – przyznaje Kubacki. W jego zespole zabraknie kontuzjowanych Konrada Małeckiego i Jakuba Jarosza. Ten drugi ma być gotowy do gry na sobotni pojedynek z Radomiem.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved