Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Gwarancja prezesa

Gwarancja prezesa

fot. archiwum

Turniej finałowy Ligi Światowej odbędzie się w tym roku w katowickim Spodku. Proszę napisać, że gwarantuję to jako prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – zapewnia szef PZPS Mirosław Przedpełski.

Jednocześnie Przedpełski zastrzega: – Formalnie sprawa nie została sfinalizowana. Czas na podpisanie umowy mamy do 15 marca i do tego dnia musimy dogadać się z telewizją .

 

Jak się jednak okazuje rozmowy z Polsatem, który ma prawa do tegorocznej Ligi Światowej nie są takie proste. Dlaczego? – Chodzi o to kto zapłaci 500 tysięcy dolarów za prawa do turnieju finałowego. Rozmawiamy na ten temat z PZPS. To jedyna informacja, której mogę udzielić – mówi Marian Kmita szef sportu w Polsacie. 

Nieoficjalnie Przegląd Sportowy dowiedział się, że umowa nie precyzuje w sposób jednoznaczny kto musi zapłacić 500 tysięcy za prawa telewizyjne i kolejne 250 tysięcy za prawa reklamowe. Polsat, który w tym roku po raz pierwszy będzie pokazywał mecze rundy interkontynentalnej Ligi Światowej, nie pali się do płacenia kolejnych pieniędzy. – Spokojnie, na pewno dojdziemy do porozumienia – zapewnia Artur Popko członek zarządu PZPS, odpowiedzialny za negocjacje z telewizjami .

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved