Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dwa cele Energi Gedania

Dwa cele Energi Gedania

W środę w Łodzi rozpoczyna się pięciodniowy turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek. Zawody te pokrywają się z terminem ligowego meczu Energi Gedania ze Stalą Mielec.

W Gdańsku zdecydowano, że nasze drużyny pokuszą się zarówno o młodzieżowy medal, jak i zdobycie punktów na wagę awansu do play off LSK. Na obu polach wystąpią Natalia Nuszel i Berenika Tomsia.

Polski Związek Piłki Siatkowej utrudnia życie klubom, które odważnie do ligowych składów wprowadzają juniorki. Rozgrywki w obu kategoriach wiekowych pokrywają się. Aby przełożyć mecz seniorek, trzeba uzyskać zgodę rywala, a z tym bywa różnie. Energa Gedania chciała zagrać ze Stalą przed turniejem juniorek, ale mielczanki nie wyraziły na to zgody. Ostatecznie termin pojedynku przesunięto tylko o jeden dzień w stosunku do terminarza Ligi Siatkówki Kobiet. Gdańszczanki zagrają z tym przeciwnikiemwe własnej hali w piątek o godzinie 17.00. Równolegle w Łodzi odbywać się będzie trzeci pojedynek grupowy juniorek.

Jak pamiętamy w 11-osobowej kadrze Energi Gedania na ligę są dwie juniorki. Bywały mecze, że zarówno Tomsia, jak i Nuszel grały w pierwszej szóstce. Natalia miejsce w podstawowym składzie straciła przed dwoma tygodniami, gdy pomagała… juniorkom w awansie do turnieju finałowego. Obie siatkarki do Łodzi chciał zabrać Witold Jagła, ale też drużyny bez tych zawodniczek nie wyobrażał sobie Leszek Milewski. W tej sytuacji decyzję podjął Zdzisław Stankiewicz.

Chcemy zdobyć jeden z medali w Łodzi oraz wygrać ze Stalą. Optymalny wariant zakłada, że po meczu piatkowym z Mielcem zabieram Tomsię oraz Nuszel i odwożę je do Łodzi na pojedynek półfinałowy i finałowy. Opracowaliśmy też schemat działania w przypadku, gdyby juniorki miały kłopoty. Jeśli przegrałyby w środę bądź w czwartek, to do pomocy do łodzi odesłana zostanie Natalia, co automatycznie wykluczy jej grę przeciwko Stali – zdradza plany seniorsko-juniorskie prezes gdańskiego klubu.

Terminarz rozgrywek w grupie A mistrzostwo Polski juniorek:

07.03.2007
Budowlani Toruń - MOS Wola Warszawa g. 16:00
UKS SMS Łódź - Energa Gedania Gdańsk g. 18:00
08.03.2007
MOS Wola Warszawa - Energa Gedania Gdańsk g. 16:00
Budowlani Toruń - UKS SMS Łódź g. 18:00
09.03.2007
UKS SMS Łódź - MOS Wola Warszawa g. 16:00
Energa Gedania Gdańsk - Budowlani Toruń g. 18:00

Do półfinałów awansują dwie najlepsze drużyny. W sobotę zwycięzcy grup zagrają z zespołami z drugich miejsc. Pozostałym zostanie rywalizacja o pozycje 5-8.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved