Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > BOT Skra Bełchatów kibicuje mistrzom Hiszpanii

BOT Skra Bełchatów kibicuje mistrzom Hiszpanii

Turniej Finałowy w Moskwie tuż, tuż. W grze zostało sześć zespołów, awans uzyskają tylko trzy. Co prawda nie ma już BOT Skry Bełchatów, ale jest aż trzech jej byłych rywali - Lube Banca Macerata, Knack Roeselare i Portol Mallorca.

Los chciał, że dwie pierwsze drużyny trafiły na siebie w drugiej rundzie Play Off. Bez cienia wątpliwości będzie to jedna z ciekawszych rywalizacji w obecnym sezonie IECL. Belgowie przed dwoma tygodniami odprawili z kwitkiem Lokomotiov Biełgorod, zaś Lube po słabszym początku sezonu z każdym dniem rośnie w siłę. Trzecią parę uzupełniają Sisley Treviso i VFB Friedrichshaffen.

Rywal „Energetyków” z pierwszej rundy zmierzy się z francuskim VB Tours. Mistrzowie Hiszpanii nie kryją aspiracji, które sięgają awansu do „Final Four”. Duchowego wsparcia zawodnikom Marcelo Mendeza udzielą siatkarze BOT Skry Bełchatów. – Portol Majorka to świetny zespół, godny udziału w Final Four. Przegraliśmy rywalizację, jednak trudno mieć pretensje do naszych rywali. Co więcej będziemy trzymać kciuki za nich. Hiszpańska siatkówka zasługuje na to by wyjść z cienia. Po sukcesach reprezentacji z przed kilku lat, Hiszpanie poszli w zapomnienie. Pod względem możliwości Portol można porównać do bełchatowskiego zespołu. Mamy ze sobą wiele wspólnego, dlatego wierzymy w końcowy sukces Portolu – komentuje Piotr Gruszka.W opinii wielu Hiszpanie są zdecydowanym faworytem rywalizacji z VB Tours. Mistrzowie Francji nie są już taką potęgą, jak wtedy gdy wygrali rozgrywki ligi Mistrzów. Od 2005 roku zaszło wiele zmian, w składzie zespołu nie ma najsilniejszego niegdyś ogniwa Vladimira NikolowaW mojej opinii Hiszpanie są zdecydowanie lepszym zespołem od Tours. Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby nie awansowali do turnieju w Moskwie” – dodaje przyjmujący BOT Skry Bełchatów.

Pierwsze mecze drugiej rundy rozegrane zostaną w dniach 6-8 marca, rewanże tydzień później.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved