Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Podsumowanie 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

Podsumowanie 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

Kolejny weekend zmagań w Lidze Siatkówki Kobiet zakończył się zwycięstwami zespołów z Kalisza, Piły, Muszyny, Mielca i Poznania. Fotel lidera niezmiennie należy do kaliskich Winiar, stawkę zamyka AZS Pronar Zeto Białystok.

Liderki LSK – Winiary Kalisz, podejmowały na własnym parkiecie beniaminka ligi – Energę Gedanię Gdańsk. Przed spotkaniem gospodynie chciały zrewanżować się swoim rywalkom za jedyną porażkę, jakiej doznały w tegorocznej edycji ligi i nie zawiodły, pewnie wygrywając za trzy punkty. Siatkarkom z Gdańska, udało się wygrać zaledwie jednego seta, pozostałe nie miały historii. Kolejne dobre spotkanie zagrały kaliskie skrzydłowe Anny – Barańska i Woźniakowska. Po stronie beniaminka na wyróżnienie zasłużyła środkowa – Dominika Kuczyńska, oraz lewoskrzydłowa – Marta Szczygielska.

Winiary Kalisz – Energa Gedania Gdańsk 3:1

(25:15, 31:33, 25:14, 25:15)

Więcej o meczu

W Bydgoszczy, spotkały się aktualne wicemistrzynie Polski, z czwartą drużyną zeszłorocznych rozgrywek. W poprzedniej kolejce bydgoszczanki wygrały ważny pojedynek w Muszynie, pilanki natomiast zaskakująco wysoko uległy, na własnym parkiecie liderkom tabeli – Winiarom Kalisz. Bydgosko – pilska konfrontacja, jak przyznali na pomeczowej konferencji obaj trenerzy, nie stała na zbyt wysokim poziomie, jednak w każdym z setów zespoły stoczyły wyrównaną walkę. Zwycięstwo za trzy punkty zanotowały siatkarki z grodu Staszica, co pozwoliło im powrócić na fotel wicelidera rozgrywek. Ewa Kowalkowska i jej koleżanki, po raz drugi w tym sezonie musiały uznać wyższość rywalek z Piły. Zawodniczki Centrostalu czeka za tydzień ciężki pojedynek w Kaliszu, z tamtejszymi Winiarami. Pilanki z kolei gościć będą siatkarki Aluprofu Bielsko–Biała.

Centrostal Bydgoszcz – Nafta Piła 1:3

(23:25, 25:23, 22:25, 22:25)

Do emocjonującego meczu, doszło w Bielsku–Białej. Siatkarki tamtejszego Aluprofu, podejmowały aktualne mistrzynie kraju – Muszyniankę Fakro. Zaskakujący przebieg miał set pierwszy, w którym gospodynie mimo prowadzenia 23:16 uległy „mineralnym” 28:26. Gdy następne dwie odsłony padły łupem bielszczanek wydawało się, że zanotują one kolejną wygraną za trzy punkty. Podopieczne Bogdana Serwińskiego zdołały jednak doprowadzić do tie–breaka, w którym zdecydowanie zwyciężyły. Tym samym, przerwana została zwycięska passa BKS-u, któremu nie udało się zrewanżować za porażkę w pierwszej rundzie. W szeregach gospodyń najlepszą zawodniczką okazała się Anna Podolec, która zanotowała prawie 60% skuteczność w ataku i 50% w przyjęciu, niewiele gorzej spisywała się inna reprezentantka Polski, siatkarka Muszynianki – Natalia Bamber.

BKS Aluprof Bielsko – Biała – Muszynianka Fakro Muszyna 2:3

(26:28, 25:17, 25:20, 16:25, 8:15)

W Białymstoku spotkały się drużyny, których celem jest utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Siatkarki Stali udanie zrewanżowały się AZS-owi Białystok za porażkę w pierwszej rundzie. Gospodynie, tylko w drugiej partii meczu okazały się lepsze od mielczanek, które na przestrzeni całego meczu sprawiały wrażenie o wiele bardziej skoncentrowanych. Białostoccy kibice, przecierali oczy ze zdumienia, gdy akademiczki schodziły z parkietu pokonane. Stal pokazała, że znajduje się obecnie na fali wznoszącej, to już druga wygrana z rzędu podopiecznych Jacka Wiśniewskiego. Zmieniło to diametralnie ich pozycję w tabeli (6), białostoczanki natomiast spadły na ostatnie – dziesiąte miejsce.

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok – KPSK Stal Mielec 1:3

(20:25, 25:17, 23:25, 23:25)

Cenne zwycięstwo zanotował w ten weekend AZS Poznań, któremu udało się zdobyć trzy punkty, w wyjazdowym spotkaniu z wrocławską Gwardią. Tylko trzeci set spotkania zakończył się przewagą jednej ze stron większą niż dwa „oczka”. Wśród akademiczek dobrze spisywała się doświadczona wystawiająca – Irina Archangielskaja, a na skrzydle wspierała ją Marta Czerwińska. Doświadczenie i rutyna wygrały z młodością. Trzy punkty Swarzędzkich Mebli, znacznie zwiększyły ich szanse na udział w play-off. Sytuacja gwardzistek staje się coraz bardziej niepokojąca, gdyż jest to ich ósma porażka z rzędu, a w perspektywie do rozegrania pozostały im jedynie mecze z rywalami, z tzw. „wyższej półki”.

Dialog Gwardia Wrocław – AZS AWF Poznań 1:3

(26:24, 23:25, 23:25, 20:25)