Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > MKS MDK II wycofany z finałów o II ligę

MKS MDK II wycofany z finałów o II ligę

Zgodnie z dzisiejszym komunikatem PZPS zespół MKS MDK II Warszawa został automatycznie wycofany z turnieju finałowego o wejście do drugiej ligi. W związku z tym miejsce warszawskiej drużyny w turnieju finałowym (gr. 1 Parzęczew) zajmie zespół LUKS Biebrza Lipsk.

Warszawscy zapaleńcy, którzy kiedyś w juniorach MDK grali m.in. z Pawłem Zagumnym i Pawłem Papke zagrali w półfinale o II ligę rekreacyjnie.

Siatkarze MDK pojechali na turniej półfinałowy do Białej Podlaskiej w składzie siedmioosobowym. Na pierwsze dwa mecze dojeżdżali za każdym razem Adam Papliński i Adrian Dyżakowski. Znany z występów w Politechnice libero znów był podporą defensywy stołecznego zespołu, więc gdy go zabrakło w ostatnim spotkaniu, trudno było marzyć o pokonaniu gospodarzy.Czy dla MDK II jest to koniec walki o II ligę? W zespole narodził się plan wystąpienia do PZPS z wnioskiem o uznanie zespołu za niezależny podmiot. – Z prawdziwym MDK łączy nas praktycznie tylko nazwa i tradycja. Jesteśmy niezależni, sami się finansujemy i liczymy na to, że PZPS pozwoli nam walczyć w finale – mówią warszawscy siatkarze.

Niestety, zgodnie z dzisiejszym komunikatem PZPS zespół MKS MDK II Warszawa został automatycznie wycofany z turnieju finałowego o wejście do drugiej ligi. Decyzja ta spowodowana jest naruszeniem regulaminu PZPS, w II lidze nie mogą występować dwie drużyny jednego zespołu (MKS MDK Warszawa utrzymał się w bieżącym sezonie w II lidze gr.3). W związku z tym miejsce warszawskiej drużyny w turnieju finałowym (gr. 1 Parzęczew) zajmie zespół LUKS Biebrza Lipsk.

źródło: inf. własna, Mazowiecki Sport Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved