Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębski Węgiel rozwiązał umowę z Ryszardem Boskiem

Jastrzębski Węgiel rozwiązał umowę z Ryszardem Boskiem

Ryszard Bosek z dniem 5.03.2007 przestał pełnić funkcję pierwszego szkoleniowca zespołu KS Jastrzębski Węgiel. Taką informację ogłosiła dzisiaj oficjalna strona drużyny. Jastrzębski od kilku tygodni spisywał się słabo w polskiej lidze.

Bosek oddał się w czwartek do dyspozycji zarządu klubu. W sobotę we własnej hali jego zespół przegrał ligowy mecz z Wkręt-Metem Domex AZS Częstochowa 2:3, mimo prowadzenia 2:0. Wcześniej jastrzębianie, wicemistrzowie Polski, przegrali dwa wyjazdowe mecze z Jadarem Radom 2:3 i PZU AZS Olsztyn 0:3. Odpadli też w ćwierćfinale Pucharu CEV z włoską Copra Berni Piacenza (1:3 na wyjeździe i 3:2 u siebie).

Zgodnie z założeniami władz klubu zespół ma zająć przynajmniej trzecie miejsce przed play-off i wywalczyć medal mistrzostw Polski. Na razie Jastrzębski Węgiel jest w tabeli piąty.Bosek rozpoczął pracę w Jastrzębiu na początku ubiegłego roku. Przejął drużynę po Słowaku Igorze Prielożnym. Jastrzębianie zajmowali wtedy czwarte miejsce w lidze, ale sezon zakończyli srebrnym medalem.

Komunikat Jastrzębskiego Węgla:

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel SA informuje, że w dniu dzisiejszym, tj. 05.03.07r. w drodze pełnego porozumienia, postanowiono zakończyć umowę z trenerem Ryszardem Boskiem. Decyzja ta została podjęta wspólnie, w trosce o dobro klubu. Strony postanowiły nie komentować podjętej decyzji. Zarząd Klubu informuje, że nazwisko nowego trenera poda w najbliższych dniach.

źródło: gazeta.pl, KS Jastrzębski Węgiel

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved