Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Igor Prielożny doradza selekcjonerowi

Igor Prielożny doradza selekcjonerowi

Nowym trenerem reprezentacji Polski jest Włoch Marco Bonitta. Kogo poleciłby mu ze swoich podopiecznych Igor Prielożny? - Na pewno Ankę Barańską, ona z każdym miesiącem rozwija się - mówi szkoleniowiec lidera Ligi Siatkówki Kobiet.

Niestety, nie miałem okazji zobaczenia sobotniego konkursu skoków z Sapporo, ale podziwiam tego chłopaka – tak o Adamie Małyszu mówi trener Winiar Kalisz Igor Prielożny. – Tak długo w czołówce światowej może utrzymać tylko ktoś o wyjątkowo mocnej osobowości, wspaniałym oraz silnym organizmie. Nie każdy byłby w stanie wytrzymać wielokrotne zawirowania z trenerami, różne historie w dyscyplinie.

Winiary Kalisz pokonały w sobotę Energę Gedanię Gdańsk 3:1. Jeden z setów został przez kaliszanki przegrany 31:33. – Była to bardzo ładna partia – powiedział Igor Prielożny. – Końcówka dostarczyła wszystkiego co lubią kibice. My popełniliśmy więcej błdów. Z kolei pierwszego seta wygraliśmy przede wszystkim zagrywką. Barańska i Matuszkova tak mocno serwowały, że Eleonora Dziękiewicz tylko raz znalazła się na siatce.Obok Matuszkovej w Winiarach gra inna czeska siatkarka Spalova. Obie dużo nauczyły się w Lidze Siatkówki Kobiet, podniosły swoje umiejętności. – Spalova poprawiła szczególnie zagrywkę – mówi Igor Prielożny. – Atak zawsze miała świetny. Matuszkova prezentuje się coraz pewniej w ataku.

Obie te siatkarki na pewno znajdą się w kadrze Czech. Ten zespół będzie rywalem Polski w pierwszej fazie mistrzostw Europy. – Z całym szacunkiem do czeskiego zespołu, to jednak reprezentacja Polski nie ma na razie czego się go obawiać – mówi trener Winiar. – Poza tym czescy trenerzy mają problemy z wystawiaczką. Doznała ona poważnej kontuzji kolana i nie wiem czy nie będzie musiała kończyć kariery.

Winiary pewnie prowadzą w Lidze Siatkówki Kobiet i tylko jakiś kataklizm może pozbawić je tej eksponowanej pozycji. – Na razie nie patrzę na ligę poprzez zwycięstwa w fazie zasadniczej – mówi kaliski szkoleniowiec. – W poprzednim sezonie zbyt mocno na tym koncentrowaliśmy się. Teraz mamy bardziej wyrównaną szóstkę, zawodniczki zebrały więcej doświadczenia.

Nowym trenerem kadry Polski został Marco Bonitta. Kogo poleciłby mu ze swoich podopiecznych Igor Prielożny? – Na pewno Ankę Barańską, ona z każdym miesiącem rozwija się – mówi Igor Prielożny. – Nabrała doświadczenia w Lidze Mistrzyń. Gra w reprezentacji byłaby dla niej kolejną szansą do podnoszenia swojej klasy. Wiem też, że wobec niej są duże oczekiwania. Poleciłbym też Magadleną Godos i Eleonorę Dziękiewicz. Ta ostatnia na pewno wzmocniłaby kadrę mentalnie. Nie wiem tylko czy nowy trener zdecyduje się na Eleonorę, gdyż ona ma zbyt mało doświadczenia. Jak sądzę Marco Bonitta postawi na rytynowane zawodniczki, te które mają za sobą dużo grania w reprezentacji, dobrze znają zagraniczne rywalki.

Przypomnijmy tylko, że Igor Prielożny polecił Raulowi Lozano Daniela Plińskiego, Łukasza Kadziewicza i Grzegorza Szymańskiego. Trener wicemistrzów świata chyba na tej radzie wyszedł całkiem dobrze.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved