Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Dwa zwycięstwa Sokoła i jedno rezerw Pałacu

Dwa zwycięstwa Sokoła i jedno rezerw Pałacu

Sokół Mogilno wykorzystał atut swojej hali i dwukrotnie pokonał Naftę II Piła. Niespodziankę w Chodzieży sprawiła ekipa bydgoskiego Pałacu II/Wyższa Szkoła Gospodarki, wygrywając jeden mecz.

Dwa zwycięstwa nad Naftą II Piła odniosły zawodniczki mogileńskiego Sokoła w pierwszych spotkaniach play-off o miejsca 1-6 w II lidze grupie pierwszej siatkarek. Zespół Nafty II to finalistki MP juniorek i MP kadetek.

Oba mecze, na prośbę klubu z Piły, zostały rozegrane w dniu wczorajszym. Ze względu na przygotowania siatkarek Nafty do walki o medale Mistrzostw Polski, pilanki przyjechały do Mogilna w zaledwie siedmioosobowym składzie. Sokolanki z kolei zagrały bez kontuzjowanej Magdaleny Makowskiej.

W pierwszym niedzielnym meczu nie było zbyt wielu emocji. Oba zespoły toczyły wyrównaną walkę do stanu 18:18, później na parkiecie dominowały gospodynie niedzielnych spotkań. Pierwszy set zakończył się wygraną mogilnianek do 21. W drugiej partii sokolanki szybko objęły prowadzenie 10:6, 14:8, 17:10 i nie oddały już do końca seta ani jednego punktu, wygrywając 25:10. Ponownie wyrównany był set trzeci, w którym na parkiecie w miejsce Malwiny Konkolewskiej zagrała niespełna 16-letnia Klaudia Szaban. Mogilnianki utrzymywały przez cały czas minimalną przewagę (12:10, 19:17, 22:20), aby wygrać trzecią odsłonę pierwszego niedzielnego spotkania 25:21 i cały mecz 3:0.

Sokół Mogilno – Nafta II Piła 3:0

(25:21, 25:10, 25:21)

Sokół Mogilno: Marta Żychska, Agata Więcek, Joanna Belter, Malwina Konkolewska, Ewelina Szaban, Agnieszka Długokęcka, Magdalena Pater (libero) oraz Joanna Staszewska, Klaudia Szaban. Trener: Jerzy Pater.

Nafta II Piła: G. Wierciszewska, M. Wenglewska, A. Piechowicz, M. Kop, P. Okrutna, E. Zapaśnik, K. Zapaśnik (libero).

Drugie spotkanie play-off rozpoczęło się od pewnego prowadzenia Sokoła 9:0. Dwa pierwsze sety to zdecydowane zwycięstwa siatkarek z Mogilna do 17. Wyraźne prowadzenie gospodyń zdecydowanie uśpiło mogilnianki w secie trzecim, który na własne życzenie, pomimo dwóch piłek meczowych przy stanie 24:22, przegrały 24:26. Czwarta partia ponownie należała do sokolanek, które wygrały 25:20, całe spotkanie 3:1 i objęły prowadzenie w play-off 2:0.

Cieszą mnie dwa zwycięstwa. Gra dziewcząt była jednak daleka od ideału. Rywalki w najbliższych dwóch tygodniach będą startować w finałach mistrzostw Polski juniorek i kadetek. Dlatego też nie ustaliliśmy jeszcze terminu rozegrania trzeciego meczu. Liczę, że w nim także wygramy i awansujemy do kolejnej rundy – wyznał trener Jerzy Pater.

Sokół Mogilno – Nafta II Piła 3:1

(25:17, 25:17, 24:26, 25:20)

stan play-off: 2:0 dla Sokoła

Sokół Mogilno: Marta Żychska, Agata Więcek, Joanna Belter, Malwina Konkolewska, Ewelina Szaban, Agnieszka Długokęcka, Magdalena Pater (libero) oraz Klaudia Szaban, Joanna Długokęcka. Trener: Jerzy Pater.

Nafta II Piła: G. Wierciszewska, M. Wenglewska, A. Piechowicz, M. Kop, P. Okrutna, E. Zapaśnik, M. Kop, K. Zapaśnik (libero).

W lidze bydgoszczanki, które zajęły 6. miejsce, dwukrotnie przegrały z ChTPS (3. lokata). Nie były więc faworytkami i po słabym meczu w sobotę, w drugim sprawiły niespodziankę. Teraz dwa mecze odbędą się w Bydgoszczy 10 i 11 bm. i gdyby udało się je wygrać awans do finału play-off byłby dużym sukcesem.

W drugim meczu bardzo dobrze w ataku zagrała Olga Butt – Hussaim, która kończyła praktycznie każdą piłkę – mówi trener Rafał Gąsior. – Każdy mecz wygrany przez nas w play-off traktujemy jako spory sukces, bo przecież założeniem zespołu było utrzymanie się w lidze. W Chodzieży mieliśmy trochę kłopotów zdrowotnych, bo od czasu półfinałów mistrzostw Polski w Warszawie dziewczyny chorują. Nie pojechała z tego powodu z nami Sandra Guzowska, a Ola Nowicka w drugim meczu w ogóle nie zagrała. Najważniejsze więc w rewanżu będzie zdrowie dziewczyn.

Przypomnijmy, że na wynik rywalizacji Sokoła i Pałacu czekają Budowlane Toruń i Energa/Gedania II Gdańsk, które zajęły 1. i 2. miejsce po rundzie zasadniczej.

ChTPS Chodzież – Pałac II Bydgoszcz 3:0

(25:15, 25:20, 25:21)

ChTPS Chodzież – Pałac II Bydgoszcz 2:3

(25:19, 24:26, 19:25, 25:21, 11:15)

stan play-off: 1:1

Pałac II: Wodrowska, Weder, Butt-Hussaim, Nowicka, Wojciechowska, Cieśnik i Łukasiewicz – libero; Opoń (w niedzielę w szóstce), Turska, Kolanowska i Cieślicka (w niedzielę w szóstce)