Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Zespół All Star pokonał reprezentację Włoch

Zespół All Star pokonał reprezentację Włoch

Wygraną 3:1 zawodniczek drużyny “gwiazd serie A” nad reprezentacją Włoch zakończyło się towarzyskie spotkanie w Mediolanie. W ekipie All Star zagrały dwie Polki - Katarzyna Skowrońska-Dolata oraz Aleksandra Przybysz.

Pierwszy set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia zespołu All Star. Przy stanie 3:6 dla ekipy „gwiazd” skutecznym atakiem z krótkiej popisała się Katarzyna Skowrońska. Przez pierwszą część seta ekipie „gwiazd serie A” udawało się utrzymać trzy, czteropunktową przewagę. Włoszki jednak jeszcze przed drugą przerwą techniczną dzięki skutecznym akcjom Ortolani i Fiorin doprowadziły do wyrównania. Następnie wyszły na dwupunktowe prowadzenie 16:14. Przewaga Włoszek jednak szybko została zniwelowana po ataku Cruz i bloku Skowrońskiej. Od stanu 16:16 trwała zacięta walka punkt za punkt. Pod koniec seta w ekipie All Star zaczął funkcjonować blok. Partia zakończyła się zwycięstwem „gwiazd” (25:19) po skutecznych akcjach Buckovej i Aguero.

Początek drugiej partii był bardziej wyrównany od poprzedniego seta. Na pierwszą przerwę techniczną ekipa „gwiazd” schodziła z dwupunktową stratą. W dalszej części przewaga Włoszek wzrosła do trzech, czterech punktów. Przy stanie 11:13 na parkiecie za Katarzynę Skowrońską pojawiła się Aleksandra Przybysz. W ekipie włoskiej aktywnie na siatce walczyła Anzanello. W końcówce partii przewaga Włoszek powiększyła się do pięciu punktów 15:20 Zawodniczki All Star popełniły więcej błędów. Set zakończył się zwycięstwem Włoch 25:20.

Kolejna odsłona spotkania to wygrana All Star 25:23. W partii czwartej doszło do emocjonującej końcówki. Po długim prowadzeniu ekipy włoskiej zawodniczkom All Star udało się odrobić straty i pod koniec seta doprowadzić do wyrównania (18:18). Włoszki nie wykorzystały jednak piłki setowej. Przy stanie 24:24 pomyliła się w zagrywce Ortolani. Zaraz po tym piłkę w aut posyła Fiorin i All Star wygrało 24:26.

Włochy – Kenwood All Star 1:3

(19:25, 25:20, 23:25, 24:26)

Składy:

Włochy: Ortolani, Anzanello, Fiorin, Stufi, Luraschi, Vitez, Cardullo oraz Rondon

All Star: Cruz, Erika, Buckova, Skowronska, Aguero, Mert oraz Spasojevic, Barun, Dushkyevich, Przybysz, Zamora

źródło: reprezentacja.net