Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Jurkiewicz: Jesteśmy jak wielka siatkarska rodzina

Wojciech Jurkiewicz: Jesteśmy jak wielka siatkarska rodzina

Zbliża się powoli koniec rundy zasadniczej, a przed AZS Politechniką Warszawską bardzo ważne spotkanie. Środkowy stołecznego zespołu Wojciech Jurkiewicz opowiada Strefie Siatkówki o przyszłości oraz obecnej sytuacji w polskiej lidze.

– Jak ocenisz spotkanie, które rozegraliście przeciwko Skrze?

Wojciech Jurkiewicz:Dwa pierwsze sety były zupełnie kontrolowane przez zespół Skry. My za to popełnialiśmy niewymuszone błędy. Grając z przeciwnikiem pokroju Skry zespół taki jak nasz nie może ich popełniać. Każda niedokładnie przebita piłka czy wyrzucenie w aut to podcinanie sobie skrzydeł, a oni to potrafią wykorzystać. Później trochę szczęścia pomogło nam w trzecim secie, a do połowy czwartego praktycznie prowadziliśmy wyrównaną walkę. W końcówce wyszła ich klasa i doświadczenie, dlatego rozstrzygnęli to na swoją korzyść.– W takim razie skąd się bierze to wahanie w grze, prowadziliście 11:6 i bardzo szybko zrobiło się po 11. Z czego to wynika?

Wydaje mi się, że wynika to głównie z doświadczenia. My grając z takim zespołem nie możemy popełniać błędów. Ich kontra jest skuteczna, a nasza nie zawsze. Tak samo było w czwartym secie, mieliśmy piłkę na 8:4, ale nie podbiliśmy jej w polu i zrobiło się 8:7 dla Skry. To właśnie pokazuje różnicę między zespołami.

– Do końca rundy zasadniczej pozostało kilka kolejek. Czy Wasze cele się jakoś zmieniły obecnie?

Naszym celem na ten moment jest wejście do ósemki. Dół tabeli, po niespodziewanych zwycięstwach Jadaru czy Delecty, zrobił się bardzo ściśnięty. A my teraz mamy znów tzw. wielką czwórkę. Zaczęliśmy od Bełchatowa, za tydzień gramy z Jastrzębskim Węglem. Musimy szukać gdzieś punktów. Mamy wprawdzie na koniec mecz z Radomiem, ale wolelibyśmy uzyskać ósemkę jeszcze przed tym spotkaniem, żeby nie było strasznej nerwówki.

– Kiedy rozmawialiśmy w Warszawie po Waszym pierwszym meczu ze Skrą, mówiłeś, że trener Skorek wprowadził cięższe treningi. Jak to wygląda obecnie?

Wtedy trener dopiero zaczynał z nami współpracę, przejął nas w ciężkiej sytuacji i postanowił zrobić taki okres przygotowawczy. Teraz już jesteśmy w normalnym treningu i nie ma żadnych większych różnic.

Jak ocenisz sytuację, że praktycznie obecnie w lidze każdy może wygrać z każdym, a zespoły, także te z dołu tabeli, są tak wyrównane?

To świadczy tylko o tym, że nasza liga jest coraz mocniejsza i nie takiego strasznego rozróżnienia na cztery drużyny, które grają z przodu i tych, którzy się biją o utrzymanie. Nie ma już łatwych meczów. Takie drużyny jak Skra, która miała Ligę Mistrzów, czyli dodatkowe obciążenia, też nie mogą sobie pozwolić na chwilę rozprężenia z drużynami z dołu. Nawet najsłabsza drużyna potrafi to wykorzystać. Stąd niespodzianki. Mam nadzieję, że liga będzie jeszcze lepsza.

Czy Wy między sobą komentujecie jakoś atmosferę, która wytworzyła się wokół Jastrzębskiego Węgla?

Owszem. Ale jesteśmy wszyscy jak jedna wielka rodzina siatkarska, każdy z nas wie, że takie chwile są bardzo ciężkie. My też przeżywaliśmy taką sytuację i to od razu na początku. Rozpoczęliśmy fatalnie, potem zmiana trenera i kłopoty zdrowotne. Także wiemy co oni mogą czuć, tym bardziej, że grają o wyższe cele. Na razie wygląda to średnio, ale myślę, że oni to „przeskoczą”. Jest to zbyt doświadczony zespół i mają zbyt wiele do stracenia. Liczymy jednak, że za tydzień nie będą jeszcze w najwyższej formie, gdyż gramy z nimi i chcielibyśmy na tym polu zdobyć jakieś punkty.

Czy jest według Ciebie w naszej lidze drużyna najbardziej poukładana, która zasługuje na zdobycie mistrzostwa?

Do tej pory najmniej wpadek miała drużyna Skry i PZU AZS Olsztyn. To są główni pretendenci do tytułu. To są zespoły, którym się na razie nie podwinęła noga. Wygrywają z tymi, z którymi powinni. Między sobą toczą zacięte boje. W tych dwóch drużynach upatrywałbym kandydata do mistrzostwa, ale play-offy zawsze rządzą się swoimi prawami i to może być różnie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved