Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > VfB Friedrichshafen i Schweriner SC z Pucharem Niemiec

VfB Friedrichshafen i Schweriner SC z Pucharem Niemiec

Siatkarze VfB Friedrichshafen po raz siódmy z rzędu zdobyli Puchar Niemiec. W finałowym meczu pokonali Moerser SC 3:1. Puchar Niemiec siatkarek zdobyła ponownie drużyna Schweriner SC, która wygrała w finale 3:1 z Dresdner SC.

VfB Friedrichshafen po raz dziewiąty i po raz siódmy z rzędu triumfował w rozgrywkach Pucharu Niemiec siatkarzy. Pierwsze zwycięstwo mistrz Niemiec zanotował w tych rozgrywkach w 1998 roku i tylko w 2000 roku dał się wyprzedzić SSC Berlin. Finałowe spotkanie z Moerser SC w Halle/Westfalen oglądało ponad 10 tys. widzów.

Siatkarze Moerser byli blisko sprawienia niespodzianki wygrywając pierwszego seta 30:28 z faworytem do mistrzowskiego tytułu. Jednak już od drugiej partii zawodnicy Steliana Moculescu wzięli się ostro do pracy i po zakończeniu czwartego seta wygranego do 18 mogli świętować kolejny sukces swojego klubu.

Moerser udowodnł, że nie przypadkowo grał w finale Pucharu Niemiec – powiedział po spotkaniu Stelian Moculescu. – Moi zawodnicy byli nieco zaskoczeni w pierwszym secie. Potrzebowaliśmy czegoś, by odzyskać kontrolę nad przebiegiem spotkania. Zagraliśmy po prostu lepiej. Chciałbym pochwalić swoich zawodników, uwierzyli we własne umiejętności i to trofeum im się należało.

Georg Grozer, trener przegranego zespołu, nie miał po meczu szczęśliwej miny. – Nie jesteśmy zadowoleni z uzyskanego wyniku. W przyszłym sezonie spróbujemy pokazać, że stać nas na więcej – powiedział.

VfB Friedrichshafen – Moerser SC 3:1

(28:30, 25:23, 25:21, 25:18)

Składy drużyn:

VfB Friedrichshafen: Lukas Tichacek, Jochen Schöps, Joao Jose, Juliano Bendini, Robert Hupka, Lukas Divis, Markus Steuerwald (libero)

Moerser SC: Lukas Kampa, Georg Grozer, Kristjan Ouekallas, Vojislav Skoric, Tuukka Anttila, Aleksandar Ljubicic, Nikola Rosic (libero)

Sukces z poprzedniego roku powtórzyły siatkarki Schweriner SC i ponownie (po raz trzeci w historii) sięgnęły po Puchar Niemiec. W finale pokonały lokalnego rywala (z terenu landu Saksonia-Anhalt) Dresdner SC 3:1.

Zawodniczki Schweriner SC, które w zeszłym sezonie pokonały w finale USC Münster 3:0, tym razem również zaczęły od mocnego uderzenia. Skuteczne ataki i blok nie do przejścia sprawiły, że pierwsze dwa sety padły łupem obrończyń trofeum. Siatkarki lidera Bundesligi, Dresdner SC, sprawiały wrażenie zagubionych i nie mogły znaleźć recepty na dobrze dysponowane przeciwniczki. Ich ataki często lądowały w aucie, a ilość własnych niewymuszonych błędów sprawiała, że mecz chwilami nie przypominał spotkania finałowego Pucharu Niemiec. Dopiero zmiany poczynione przez trenera Arnda Ludwiga przyniosły efekt i siatkarki z Drezna wygrały trzecią partię. W czwartym secie jednak nie do zatrzymania były Patricia Thormann i Sylvia Roll, które doprowadziły Schweriner do zwycięstwa.

W pierwszym secie z ławki rezerwowych drużyny z Drezna weszła na parkiet była rozgrywająca wrocławskiej Gwardii, Anna Świętońska. Polka rozgrywała przez trzy sety, mimo to nie udało jej się zdobyć Pucharu Niemiec. Być może będzie świętować ze swym zespołem tytuł mistrzowski…

Schweriner SC – Dresdener SC 3:1

(25:17, 25:21, 17:25, 25:17)

Schweriner SC: Kathleen Weiß, Tina Gollan, Cathrin Schlüter, Patricia Thormann, Sylvia Roll, Anzhela Kryvarot, Linda Dörendahl (libero)

Dresdner SC: Mareen Apitz, Christin Guhr, Jana Müller, Heike Beier, Corina Ssuschke, Christiane Fürst, Kerstin Tzscherlich (libero) oraz Anna Świętońska

źródło: inf. własna, volley.de