Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ryan Vandenburg w Drużynie Gwiazd CIS

Ryan Vandenburg w Drużynie Gwiazd CIS

Siatkarze Ryerson Rams, prowadzeni przez Mirka Porosę, nie awansowali do finałowego turnieju CIS (Canadian Interuniversity Sport), który w dniach 1-4 marca odbywa się w Hamilton. Ale Ryan Vandenburg – as Ryerson, został wybrany do Drużyny Gwiazd CIS.

W dniach 1-4 marca na parkiecie McMaster Maruders w Hamilton, osiem czołowych zespołów uniwersyteckich w Kanadzie walczy o tytuł mistrzowski organizacji CIS (Canadian Interuniversity Sport). Nie ma tam drużyny Ryerson Rams, prowadzonej przez Mirka Porosę, ale na samym początku turnieju – podczas Gali otwierającej, mieliśmy także akcent związany z Rams. Czołowy zawodnik zespołu – Ryan Vandenburg został nominowany do Drugiego Zespołu Gwiazd CIS.

Tegoroczna nominacja jest już trzecią z kolei dla Ryana, który zakończył rozgrywki fazy zasadniczej ligi OUA (Ontario University Atletics) w tym sezonie na drugim miejscu listy najlepiej punktujących zawodników (370 punktów, w tym 311 z ataku). Wybrany został także do Drużyny Gwiazd OUA.Ryan Vandenburg, student urbanistyki i planowania przestrzennego na Ryerson University, w sezonie ligowym 2006/07 popisywał się także bardzo dobrą dyspozycją w polu zagrywki. Po raz drugi w trzech ostatnich latach ulokował się na drugim miejscu listy najlepszych specjalistów w Kanadzie „od zagrywki”.

W sezonie 2006/07 ligi OUA, Ryan w 18 na 20 meczów rozegranych przez Ryerson Rams, był najlepszym, najlepiej punktującym zawodnikiem zespołu. Wybrany był także MVP w McMaster Invitational i najlepszym zawodnikiem w turniejach w Manitoba i Queen’s.

Trzykrotnie spotkał Ryana zaszczyt bycia wybranym Sportowcem Roku Ryerson University. Jest on jednym z najznakomitszych sportowców w historii Ryerson University. Dwukrotnie wybierany był siatkarzem roku w lidze OUA. W klasyfikacji najlepiej punktujących i atakujących zawodników, w swojej 5-letniej karierze zawodniczej w Rams, aż cztery razy mieścił się w pierwszej trójce listy najlepszych punktujących w kraju. Na jego osobie w dużym stopniu oparty był program rozwoju siatkówki na Ryerson University w ostatnich trzech latach. W tym czasie Ryerson Rams mogą się pochwalić robiącym wrażenie rekordem 47 zwycięstw i tylko 12 porażek.

Ryan był niekwestionowanym liderem drużyny siatkarskiej Ryerson Rams w ostatnich pięciu latach – mówi trener zespołu, Mirek Porosa. – Wykonał tytaniczną prace w tym czasie, która procentowała nie tylko sukcesami Rams, ale ugruntowała jego pozycję, jako jednego z czołowych siatkarzy w Kanadzie.

Ja przypominam sobie natomiast słowa Mirka Porosy po przegranym 2:3 półfinałowym meczu ligi OUA, z McMaster Maruders, gdy z wielkim żalem podkreślał, że najbardziej żałuje tego, że swoich najlepszych zawodników, takich jak Ryan Vandenburg, nie miał szczęścia doprowadzić na zakończenie akademickiej kariery do finałowego turnieju o Mistrzostwo Kanady CIS.

Teraz jeszcze nie wiemy, jak potoczą się dalsze siatkarskie losy Ryana Vandenburga. Jedno jest pewne – jako zawodnik nominowany do Drużyny Gwiazd CIS, ma w ręku legitymację do dalszej gry na najwyższym poziomie – nawet światowym. Znane nam są przecież nazwiska zawodników którzy z przepustką z Drużyny Gwiazd CIS poszli w świat. Wśród nich są Dallas Soonias, Scott Koskie, Sebastian Ruette czy wreszcie Dan Lewis

Wyróżnienia w karierze Ryana Vandenburga

2006-07:
- Drugi Zespół Gwiazd CIS (Canadian Interuniversity Sport)
- Pierwszy Zespół Gwiazd OUA (Ontario University Atletics)

2005-06:
- Pierwszy Zespół Gwiazd CIS
- Najlepszy Zawodnik Roku OUA
- Pierwszy Zespół Gwiazd OUA
- Sportowiec Roku Ryerson University

2004-05:
- Pierwszy Zespół Gwiazd CIS
- Najlepszy Zawodnik Roku OUA
- Pierwszy Zespół Gwiazd OUA
- Sportowiec Roku Ryerson University

2003-04:
- Pierwszy Zespół Gwiazd OUA
- Sportowiec Roku Ryerson University

Pierwsza Drużyna Gwiazd CIS w sezonie 2006/07

Olivier Faucher, rozgrywający, Laval
Josh Howatson, rozgrywający, Trinity Western
Devon Miller, rozgrywający, Queen's
Joel Schmuland, prawoskrzydłowy, Alberta
Scott Townsend, rozgrywający, Dalhousie
Jeff Weiler, libero, Dalhousie
Richard Wiebe, skrzydłowy, Winnipeg


Druga Drużyna Gwiazd CIS w sezonie 2006/07

Emmanuel André-Morin, atakujący, Montreal
Christoph Eichbaum, lewoskrzydłowy, UBC
Brendan Peel, prawoskrzydłowy, Toronto
Brock Pehar, rozgrywający, Alberta
Davin St. Pierre, skrzydłowy, UNB
Ryan Vandenburg, prawoskrzydłowy, Ryerson
Steve Rogalsky, prawoskrzydłowy, Trinity Western


Drużyna Debiutantów CIS w sezonie 2006/07

Emmanuel André-Morin, atakujący, Montreal
Blair Bann, rozgrywający, UBC
Shawn Bench, środkowy, McMaster
David Binder, prawoskrzydłowy, Windsor
Philip Blatz, prawoskrzydłowy, Saskatchewan
Michael Johnson, lewoskrzydłowy, UNB
Robin Schoebel, skrzydłowy, Thompson Rivers

źródło: firefly.ryerson.ca, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved