Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MW Młodziczek: Oczko Białystok najlepsze w podlaskim

MW Młodziczek: Oczko Białystok najlepsze w podlaskim

W ten weekend dobiegła końca rywalizacja młodziczek w województwie podlaskim. Turniej finałowy wygrała drużyna UKS "Oczko" Białystok, która pokonała wszystkich rywali.

W rozegranym w weekend finale Mistrzostw Województwa Podlaskiego młodziczek, bezkonkurencyjna okazała się drużyna UKS „Oczko” Białystok, która wygrywając wszystkie spotkania została zwycięzcą turnieju. Na drugim miejscu uplasował się gospodarz finału MOSiR Unibud Bielsk Podlaski, a na trzecim Promień Mońki. Tym samym białostoczanki zdobyły przywilej rozegrania ćwierćfinału Mistrzostw Polski (24-25 marca) na własnym terenie.

UKS „Oczko” Białystok zagrało w składzie:Alicja Król, Magdalena Chańko, Małgorzata Właszczuk, Marta Okruszko, Julita Olszyńska, Izabela Sołowiej, Paulina Bernacka, Joanna Cylwik

Dla dziewcząt z Białegostoku nie będzie to pierwsze zderzenie z imprezą rangi mistrzowskiej. Kilka tygodni wcześniej bowiem te same zawodniczki rywalizowały w ćwierćfinale MP w kategorii kadetek, gdzie nie odniosły sukcesów przeciwko starszym rywalkom.

„Oczko” nie zamierza poprzestać teraz na oczekiwaniu rozgrywek Mistrzostw Polski. Już 9 marca podopieczne trenera Sebastiana Grzegorka wyjeżdzają na międzynarodowy turniej na Białoruś, gdzie ich przeciwniczkami będą między innymi zespoły z Litwy, Rosji i Białorusi.

Na tydzień przed ćwierćfinałem rozgrywek krajowych „Oczko” zamierza jeszcze rozegrać turniej u siebie i będzie to ostatni sprawdzian formy przed główną imprezą.

Po turnieju finałowym trener Grzegorek spokojnie patrzy w przyszłość: – Patrząc obektywnie byliśmy faworytami turnieju i nie zawiedliśmy. Teraz czeka nas dużo trudniejsza przeprawa w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Wszystkie podlaskie drużyny młodzieżowe jak dotąd zawiodły w rozgrywkach centralnych, ale wierzę że to się zmieni i dziewczyny wywalczą awans do półfinału. Z pewnością solidnie przygotujemy się do turnieju. Dziewczyny mimo, że to najmłodsza kategoria wiekowa miały okazję zagrać już w tego typu imprezie, także myślę że nie „spalą” się psychicznie i rozegrają trzy dobre spotkania.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved