Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Cenne zwycięstwo AZS-u AWF Poznań we Wrocławiu

LSK: Cenne zwycięstwo AZS-u AWF Poznań we Wrocławiu

AZS AWF Poznań po zwycięstwie 3:1 z Gwardią Wrocław opuścił ostatnie miejsce w tabeli LSK. Trzy ostatnie zespoły mają po 10 punktów i walka o utrzymanie zapowiada się ciekawie.

Ten mecz miał przerwać pasmo dziewięciu kolejnych porażek Dialogu Gwardii. Nie przerwał… Poznanianki były wczoraj wyraźnie lepsze niemal w każdym elemencie gry, a wrocławskie siatkarki po pierwszym niezłym secie później prezentowały się bardzo słabo.

Pierwsza partia rozpoczęła się od prowadzenia Gwardii 8:3, ale AZS zdołał doprowadzić do remisu (15:15), a po asie serwisowym Wellny prowadził nawet 20:21. W końcówce wrocławianki zdołały jednak wygrać na przewagi. Później było już tylko źle, inna sprawa, że już pierwszy set pokazał, że AZS jest dobrze przygotowany do tego spotkania. Potwierdził to w dalszej części meczu. Po serii zepsutych zagrywek (Szkudlarek, Mroczkowska, Wiśniewska) i bardzo słabej grze w przyjęciu AZS prowadził 24:21 i miał pierwszą piłkę setową, ostatecznie wygrywając do 23. W kolejnym secie przełomowym momentem był as serwisowy Cieśli przy stanie 14:16. Ostatnia partia to prawdziwy popis AZS-u i fatalna gra wrocławianek. Rozpoczęło się bowiem od 0:8 – taki rezultat pozwolił przyjezdnym spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie już do końca meczu.

Wczoraj widoczna była zwłaszcza różnica w jakości rozegrania. Doświadczona Irina Archangielskaja kapitalnie obsługiwała swoje koleżanki, na skrzydle bardzo dobrze spisywała się Czerwińska, a środkowe AZS-u często zatrzymywały „najgroźniejszą broń” Gwardii – Katarzynę Mroczkowską.

Po tej porażce Gwardia bardzo ograniczyła swoje szanse na awans do pierwszej ósemki play-off, tym bardziej że teraz czekają ją mecze z czołówką LSK – Centrostalem Bydgoszcz, Winiarami Kalisz, Naftą Piła i Muszynianką Muszyna.

Dialog Gwardia Wrocław – AZS AWF Poznań 1:3

(26:24, 23:25, 23:25, 20:25)

Gwardia: A. Wiśniewska, Gomułka, Szkudlarek, Koprowska, Mroczkowska, Rojkova, Krzos (libero) oraz Jagiełło, Haładyn, Barańska.

AZS AWF: Archangielskaja, Szeluhina, K. Wiśniewska, Hramyka, Frąckowiak, Cieśla, Styskal (libero) oraz Wellna, Czerwińska.