Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Szczecin zdobyty… przez Kraków

I liga: Szczecin zdobyty… przez Kraków

Krakowska Wisła Enion dość łatwo wygrała ze szczecińskim Piastem. Tym samym wiślaczki umocniły się na pozycji lidera. Szczecinianki wciąż muszą walczyć o trzecie miejsce.

Przed meczem w szczecińskim obozie panowała pełna mobilizacja. Lider, to w końcu lider. Pierwsze spotkanie obu drużyn w rundzie zasadniczej zakończyło się trzysetową wygraną wiślaczek, jednak było to parę miesięcy temu, a od tego czasu wiele się zmieniło. Ostatnie dwie wygrane Piasta nastroiły wszystkich optymistycznie, jednakże rzeczywistość szybko zniwelowała wszystkie przedmeczowe założenia.

W pierwszym secie gospodynie wszelkie oznaki dobrej gry zdradzały tylko tuż po pierwszym gwizdku. Potem było już tylko gorzej. Kompletnie nie radziła sobie na rozegraniu Marta Szymańska , którą zmieniła Magdelna Strąg . Szybko jednak nastąpiła i zmiana powrtona. Czytelne bardzo ataki od razu wykorzystywał krakowski blok. To właśnie ten element był najmocniejszą stroną przyjezdnych w pierwszym secie. Natomiast szczecinianki zupełnie nie potrafiły sobie poradzić w ataku. Paulina Chojnacka po kilku próbach przebicia się na drugą stronę boiska została zmieniona przez Katarzynę Bury . Jednak rozpędzone wiślaczki nie pozwoliły odebrać sobie znacznej przewagi i wygrały po autowej zagrywce Kingi Kasprzak .

Drugi set rozpoczęła na śrdoku Paulina Dutkiewicz , która zmieniła Paulinę Rolińską . Szczecinianki szybko zdobyły przewagę, by utracić ją dopiero w połowie seta. Przez większą częśc seta trwała więc bardzo wyrównana i zacięta wymiana piłek. Po jednej stronie siatki nie do zatrzymania była Kinga Kasprzak, która nie bała się silnie też zaserować. Na obu skrzydłach napracowała się również Ania Róg . Po drugiej stronie skutecznie atakowała Paulina Olszewska . Mimo wyrównanej gry na boisku trener szczecinianek Ireneusz Kłos szukał sposobu polepszenia gry i znowu zmienił rozgrywającą. Trener Wisły Ryszard Litwin również próbował urozmaicić grę i dokonał dwóch zmian na skrzydłach. Od stanu 18:19 wiślaczki zdobyły sześć punktów pod rząd, wykorzystując słabsze momenty gry gospodyń. Seta zakończył blok Renaty Kolendowskiej , Katarzyny Mróz i Pauliny Olszewskiej na Kindze Kasprzak.

Trzeci set był równie emocjonujac jak partia druga. Od stanu 12:12 na prowadzenie zaczęły wychodzić wiślaczki, które z każdą kolejną piłką powiększały swoją przewagę. Na lewym skrzydle punktowała Małgorzata Sikora , a na prawym Renata Kolendowska. Przy stanie 14:21 nagle wiślaczki stanęły. Trener Ryszard Litwin próbował ratować sytuację zmieniając na przyjęciu Małgorzatę Sikorę, za którą w pole zagrywki weszła Magdalena Żochowska . Po chwili zmuszony był również wziąć czas, bo rozpędzone szczecinianki szybko odrabiały straty. Jednak po powrocie na boisko gospodynie zaserwowały asa. Drugi czas trener przyjezdnych wykorzystał, gdy gospodynie doprowadziły do tylko dwupunktowej straty. Dwa błędy w ataku Pauliny Olszewskiej i był remis po 23. Wydawało się, że Piast nie da sobie odebrać zwycięstwa w tym secie, jednak Magdalena Żochowska czujna na siatce nie pozwoliła zaatakować Annie Róg i tym samym zakończyła całe spotkanie.

Mecz obfitował w wiele długich wymian po obu stronach siatki. Zwykły je wygrywać gospodynie. To na pewno powodowało ich większą pewność siebie w pewnych momentach gry. Niestety, było to krótkotrwałe. W przeważającej części meczu gospodynie bowiem prezentowały mało urozmaiconą grę, a najbardziej szfankowało przyjęcie i przede wszystkim rozegranie. To są elementy, które trzeba będzie dopracować, bo play-offy już niedługo.

Nagrody dla najbardziej wyróżniających się zawodniczek na boisku dostały: Kinga Kasprzak z Piasta Szczecin i Paulina Olszewska z Wisły Kraków.

Piast Szczecin – TS Wisła Kraków 0:3

(15:25, 18:25, 24:26)

Składy:

Piast: Szymańska, Chojnacka, Róg, Kasprzak, Twaróg, Rolińska, Benderska (libero) oraz Dutkiewicz, Bury, Strąg

Wisła: Śliwa, Mróz, Surma, Olszewska, Sikora, Piątek, Targosz (libero) oraz Przybyło, Kolendowska, Żochowska