Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Gładkie zwycięstwo MMKS-u

I liga: Gładkie zwycięstwo MMKS-u

W meczu MMKS-u Dąbrowa Górnicza z UMKS-em Łańcut przekonywujące zwycięstwo 3-0 odniosły gospodynie, rewanżując się drużynie przyjezdnej za porażkę w pierwszej rundzie 1-3.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia UMKS 0-2, która to przewaga była utrzymywana do stanu 6-8. Dąbrowianki w tej części seta nie zagrały na „swoim” poziomie, do którego przyzwyczaiły kibiców. W UMKS za skuteczną postawę należy wyróżnić Małgorzatę Plebanek , która to zawodniczka zdobywała punkty w ataku. Jednakże od stanu 6-8 wszystko wróciło do „normy” i MMKS za sprawą świetnie dysponowanej Marzeny Wilczyńskiej zdobywał punkty, a Ewa Matyjaszek skutecznie rozgrywając przyczyniła się do odrobienia strat i powiększenia przewagi do stanu 18-12. W tym momencie trener UMKS Roman Murdza bierze czas chcąc wybić miejscowe z uderzenia, na niewiele się to zdaje. Dąbrowianki kontrolują „przebieg” seta raz za razem powiększając przewagę i kończą go łatwą wygraną w stosunku 25-15.

Set drugi wyglądał podobnie jak set pierwszy. Drużyna z Łańcuta objęła prowadzenie 3-5 i było to jedyne prowadzenie drużyny przyjezdnej w tym secie. Skuteczne serwy Andrei Pavelkowej, która to zawodniczka wyprowadziła miejscowy zespół na prowadzenie 9-6, poparta zespołowa grą po raz kolejny Marzeny Wilczyńskiej, Eweliny Seczki oraz Urszuli Jędrys – Szynkiel w bloku przyczyniły się do uspokojenia gry i kombinacyjnej gry drużyny. Zmiany dokonywane przez trenera Romana Murzę na niewiele się zdały. (Paula Rauch za Monikę Bartnicką oraz Małgorzata Kura za Małgorzatę Hajduk). Gospodynie powiększały przewagę doprowadzając powiększając swoje prowadzenie do stanu 18-10. Najbardziej skuteczna w łańcuckiej drużynie Małgorzata Plebanek próbuje poderwać przyjezdne do walki zdobywając kolejno dwa punkty (18-12), na niewiele się to zdaje MMKS powiększa swoja przewagę do stanu 22-15 i traci kolejno trzy punkty (22-18) co nie pozostaje bez echa. Zdenerwowany trener Waldemar Kawka udziela swoim zawodniczkom reprymendy, a te kończą seta po skutecznym ataku Małgorzaty Wilczyńskiej w stosunku 25-21.

W trzecim, a zarazem ostatnim secie sobotniego meczu prze bardzo długi czas utrzymywała się przewaga drużyny gości najpierw 3-7. Wtedy to gospodyni popełniały bardzo proste pledy, a reprymenda trenera Kawki na niewiele się zdała, gdyż UMKS Łańcut przez niemal cały set utrzymywał kilkupunktową przewagę. (kolejno 7-10, 12,-15). Od stanu 12-15 podopieczne trenera Kawki odrobiły straty i doprowadziły do remisu 16-16 za sprawą świetnie rozgrywającej Ewy Matyjaszek oraz niezwykle skutecznej w polu zagrywki Marzeny Wilczyńskiej. Końcówka trzeciego seta była bardzo zacięta, najpierw przyjezdne wyszły na dwupunktowe prowadzenie 16-18, następnie wzięła gór i doświadczenie gospodyń, które to wyszły na prowadzenie 20-18, którego nie oddały do końca seta. Set ten zakończył się skutecznym atakiem Małgorzaty Lis w stosunku 25-21.

Zapytana po meczu najskuteczniejsza zawodniczka meczu Marzena Wilczyńska stwierdziła: Jestem bardzo zadowolona ze swojej postawy oraz postawy koleżanek, swoją grę w dniu dzisiejszym oceniam jako dobrą. Cieszy zwycięstwo za trzy punkty, choć spodziewałyśmy się większego oporu ze strony UMKS Łańcut tym samym wzięłyśmy rewanż za niefortunną porażkę w pierwszej rundzie w Łańcucie.

Już jutro tj. 4. III.2007 w Hali „CENTRUM” odbędzie się zaległy mecz pomiędzy MMKS Dąbrowa Górnicza a drużyną Leionovii Legionowo. Będzie to ostanie przetarcie dąbrowskiej drużyny przed meczem kolejki, który odbędzie się w dniu 10.III.2007 w Krakowie, gdzie drużyna Wisły będzie podejmować zespół MMKS-u.

MMKS Dąbrowa Górnicza – MMKS Łańcut 3:0

(25:15, 25:21, 25:21)

MMKS: Andrea Pavelkowa, Małgorzata Wilczyńska, Krystyna Tkaczewska (libero), Urszula Jędrys – Szynkiel; Małgorzata Lis, Ewelina Sieczka, Ewa Matyjaszek

UMKS Łańcut: Agnieszka Seta, Katarzyna Warzocha, Małgorzata Plebanek, Monika Bartnicka, Monika Pusz, Paula Rauch, Sylwia Dobosz (libero) oraz Małgorzata Kura, Małgorzata Hajduk