Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Bolesna porażka Skry z Chemikiem Police

I liga: Bolesna porażka Skry z Chemikiem Police

W meczu 23. kolejki I ligi kobiet, bełchatowianki przegrały po słabym występie z Chemikiem Police 2:3. Po tym meczu Chemik ma na swoim koncie 23 punkty a Skra 38.

Pierwszego seta gospodynie rozpoczęły bardzo słabo, tracąc od stanu 3:3 sześć punktów z rzędu. Wynik 3:9 nie napawał optymizmem przed dalszą rywalizacją. Jednak jak udowodniły podopieczne Wiesława Czai póki piłka w grze wszystko jest możliwe i zaczęły mozolnie odrabiać straty. Od stanu 5:11 potrafiły zdobyć pięć punktów i na tablicy widniał wynik 10:11. Po raz pierwszy bełchatowianki wyszły na prowadzenie przy stanie 14:13, kiedy to w aut zaatakowała siatkarka Chemika. Następnie była wyrównaną rywalizację punkt za punkt. Przy stanie 21:22 czas dla swoich podopiecznych wziął Czaja, ale na nic się to zdało gdyż ostatecznie Chemik zwyciężył w pierwszym secie 27:25.

Drugi set spotkania w hali "Energia" należał do gospodyń, które początkowo przegrywały 1:4, ale doprowadziły do remisu 6:6 po udanym, podwójnym bloku. Następnie uzyskały przewagę, która osiągnęła nawet sześć punktów (15:9). Pomimo tego, iż bełchatowianki miały krótki kryzys, kiedy to pozwoliły odrobić Chemikowi cztery punkty (17:15 po błędzie Kasi Romanow , która zaatakowała w taśmę) nie poddały się i walczyły dalej. W końcówce Skra prowadziła 20:16 i tej przewagi nie pozwoliła już sobie odebrać. Set zakończył się zwycięstwem 25:21, po udanej kiwce Agnieszki Rajkowskiej .

Trzeci set był jedynym, który rozpoczął się od prowadzenia Skry. Bełchatowianki prowadziły kolejno 2:1, 4:2, 6:4, 8:6. Pierwszy remis zanotowaliśmy przy stanie 6:6, a drugi 11:11. Po czym błąd zawodniczki Chemika w ataku sprawił, że Skra prowadziła 13:12, by za chwilę po błędzie Danuty Zagojskiej stracić prowadzenie na rzecz gości (13:14). Decydująca faza trzeciej odsłony spotkania rozpoczęła się od prowadzenia Chemika 19:20. Następnie stan rywalizacji był bardzo wyrównany (21:21, 22:22 i 23:22 po pojedynczym bloku na środku siatki Zuzanny Matusovej ). Skra prowadziła 24:23 po ataku Katarzyny Jarczewskiej z prawej strony, ale pierwsza piłka setowa nie została wykorzystana. 25 punkt dla Skry był ponownie autorstwa Jarczewskiej, która obiła blok Chemika i w ten sposób zdobyła kolejne "oczko". Na nic się to jednak zdało, gdyż siatkarki z Polic zdołały wyjść na prowadzenie 26:27, a po autowym ataku Barbary Sikory wygrały trzeciego seta 26:28.

Czwarty set to początkowo gra punkt za punkt, aż do stanu 8:6 dla Skry. Ta partia należała do gospodyń, które uzyskały pięciopunktową przewagę (13:8) i nie oddały jej do końca seta. Chwilami Chemik zagrażał Skrze dochodząc ją na trzy "oczka" ale bełchatowianki kontrolowały przebieg seta, który ostatecznie padł jej łupem 25:19.

Tie-break był katastrofą w wykonaniu siatkarek Skry Bełchatów. Kibice w hali "Energia" aż przecierali oczy ze zdumienia gdy bełchatowianki traciły kolejne punkty. Pierwszy punkt Skra zdobyła przy stanie 0:6! Na zmianę połów bełchatowianki schodził przegrywając 1:8. Już w tym momencie z trybun padało wiele nieprzyjemnych słów na temat gry Skry. Podopieczne Wiesława Czai nie poddały się jednak bez walki i zdobywały kolejne punkty. Po ataku m.in. Pauliny Wlazły , a także po własnych błędach Chemika Skra zdołał ugrać w tym piątym secie 7 punktów. Ostatecznie przegrała tie-breka 7:15, i cały mecz 2:3.

Skra Bełchatów – Chemik Police 2:3

(25:27, 25:21, 26:28, 25:19, 15:7)

Składy:

Chemik: Pazderska, Ostrowska, Król, Bryczkowska, Dąbrowska, Kwiatkowska Kuchczyńska (libero) oraz Ciesielska, Raczyńska, Furmanek