Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Pliński: Dzisiaj chodzilibyśmy bez głów

Daniel Pliński: Dzisiaj chodzilibyśmy bez głów

- Przegraliśmy trzy mecze z rzędu, zdobywając w nich 2 punkty. To trochę mało - mówi środkowy Jastrzębskiego Węgla, Daniel Pliński. W sobotę jego zespół przegrał 2:3 u siebie z Wkręt-Metem Domex AZS Częstochowa, choć prowadził 2:0.

Na naszą uwagę, że w tym momencie gotowi byliśmy postawić własną głowę na trzy punkty gospodarzy, wicemistrz świata odpowiedział, że „on też. I chodzilibyśmy dzisiaj bez głów.”

Jak się okazuje trudno przewidzieć co się przytrafi w następnych partiach – mówi Daniel Pliński. – Rywale niespodziewanie odbudowali. U nas pojawił się ów siatkarski problem trzeciego seta przy prowadzeniu 2:0. W czwartym brakowało trochę świeżości, ale nie zgadzam się z opinią, że wysiedliśmy kondycyjnie. Sił nam nie brakowało. W tie breaku było długo punkt za punkt. W końcówce tie breaka trafił się błąd i minimalna porażka, ale to jest zawsze porażka.

Dla Daniela Plińskiego nie ulega wątpliwości, że zespół gra mało skutecznie. Każdy z nas potrafi znacznie lepiej, musi się to wszystko zmienić – powiedział Daniel Pliński.

Przyczyn porażek zespołu w Polskiej Lidze Siatkówki Daniel Pliński nie umie wyjaśnić. Na pewno nie gram gorzej niż na początku sezonu ligowego, a twierdzę, że teraz jestem w lepszej formie niż np. wtedy kiedy eliminowaliśmy PZU AZS w Pucharze Konfederacji – mówi środkowy reprezentacji.

Daniel Pliński nie zgadza się z opinią, że atmosfera w drużynie jest zła. Jest ona dobra i na boisku, i poza nim. Życzyłbym każdemu zespołowi tak dobrej atmosfery po takiej serii porażek – powiedział. – Właściwie wszystko jest ok tylko przegrywamy.

W połowie tygodnia Jastrzębski Węgiel zagra zaległe spotkanie z Mostostalem Azotami Kędzierzynem-Koźle. Na porażkę już nie możemy sobie pozwolić – kończy Daniel Pliński.

źródło: pls.pl