Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Władimir Alekno: Najlepszym należy się odpoczynek

Władimir Alekno: Najlepszym należy się odpoczynek

- W pierwszych spotkaniach fazy grupowej Ligi Światowej drużyna Rosji zagra w rezerwowym składzie - poinformował trener Władimir Alekno. Podkreślił przy tym, że weterani otrzymają wolne a sprawdzona zostanie młodzież.

Rozgrywki superligi zakończą się 13 maja, a już 25 maja rozpocznie się rywalizacja w Lidze Światowej – powiedział Władimir Alekno. – Najlepsi muszą mieć trochę odpoczynku. Tym bardziej, że przygotowania trzeba rozpocząć natychmiast. Kosariew, Kuleszow, Połtawski i inni mieli w ostatnich latach ogromne obciążenia, zarówno w klubach jak i kadrze. Oni muszą mieć odpoczynek. Z każdym z nich zamierzam porozmawiać oddzielnie zaraz po zakończeniu mistrzostw Rosji. Chcę poznać ich psychiczną i fizyczną kondycję. Chcę dowiedzieć jaka pomoc medyczna i komu jest potrzebna.

Rosja zagra w fazie grupowej z Srbią, Kubą i Egiptem.W historii rozgrywek Ligi Światowej Władimir Alekno nie jest pierwszym który tak stawia sprawę – powiedział mistrz olimpijski i świata Zbigniew Zarzycki. – O ile dobrze sobie przypominam, to tak postępowali Włosi, Serbowie czy Francuzi. Nikt zdaje się nikogo za to nie zawieszał. Ale może ja ze względu na zaawansowany wiek mam słabą pamięć i nie pamiętam, że na tych co chcieli odpocząć w Lidze Światowej sypały się kary i zawieszenia.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved