Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Uczestnicy MŚ juniorów i juniorek

Uczestnicy MŚ juniorów i juniorek

Jeszcze nie wiadomo, które z europejskich zespołów zagrają w tegorocznych mistrzostwach świata juniorów i juniorek. Pozostałych uczestników już znamy. Turnieje odbędą się w lipcu 2007 roku, w marokańskich miastach Casablanca i Rabat i w tajlandzkim mieście Nakhonrachasima.

Między 7–15 lipca 2007 w Casablance i Rabacie odbędą się mistrzostwa Świata Juniorów. Udział w tej imprezie zagwarantowany mają już ekipy Maroka (gospodarz imprezy), Brazylii, Iranu, USA, Japonii, Kuby, Argentyny, Egiptu oraz Rosji.

W mistrzostwach świata juniorek, które rozpoczną się kilka dni później (20–27 lipca) w tajlandzkim mieście Nakhonrachasima uczestniczyć będą natomiast Tajlandia (gospodarz imprezy), Brazylia, Chiny, USA, Japonia, Dominikana, Egipt, Portoryko oraz Włochy.Europa jest jedynym kontynentem, na którym rozgrywane będą kwalifikacje do mistrzostw świata juniorów i juniorek. Na razie awans z naszego kontynentu zagwarantowały już sobie Włochy (mistrz Europy juniorek) oraz Rosja (mistrz Europy juniorów). O pozostałe trzy miejsca z Europy zespoły walczyć będą w turniejach kwalifikacyjnych, które odbędą się pod koniec maja.

W kwalifikacjach nie zabraknie polskich reprezentacji juniorskich. Polki zagrają w turnieju organizowanym w naszym kraju w grupie z Ukrainą, Serbią, Rumunią i Finlandią. Podopieczni Zdzisława Gogola o awans walczyć będą w Bułgarii z Francją, Bułgarią, Ukrainą, Turcją oraz drugim zespołem prekwalifikacji. Awans do MŚ uzyskuje zwycięzca grupy.

W tegorocznej edycji mistrzostw świata juniorów i juniorek, podobnie jak dwa lata temu, udział weźmie 12 reprezentacji, które rywalizować będą w dwóch grupach kwalifikacyjnych. Dwa pierwsze zespoły z każdej z grup awansują do ćwierćfinałów, dalsze w klasyfikacji zagrają w play-offach o miejsca 5-8 oraz 9-12.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved