Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Siatkarki MOSM I Tychy Mistrzyniami Śląska Młodziczek

Siatkarki MOSM I Tychy Mistrzyniami Śląska Młodziczek

W dniu 3.03.2007r. w Bielsku Białej odbył się ostatni z cyklu 4 turniejów o Mistrzostwo Śląska Młodziczek. Zmierzyły się w nim MOSM I Tychy, UKS Krzanowice oraz gospodarz turnieju BKS Aluprof Bielsko Biała.

Kolejność na regionalnym podium a także obsada dwóch miejsc premiowanych grą w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, ustalana jest systemem turniejowym. Każda czterech drużyn raz gościła rywalki u siebie i pauzowała w jednej edycji zawodów. Do końcowej klasyfikacji liczą się każdemu zespołowi wyniki sześciu meczy. W tej sytuacji na wyniki turnieju niecierpliwie oczekiwały zawodniczki i trenerzy z MKS MOS Płomień Sosnowiec, które rozegrały już trzy turnieje i z dorobkiem 9 punktów, musiały zdać się szczęśliwy dla nich wynik ostatniego turnieju. Turniej w Bielsku ostatecznie rozstrzygał o Mistrzostwie i drugim miejscu w Mistrzostwach Śląska jak i o awansie do dalszych gier. Mistrz Śląska dodatkowo będzie miał przywilej zorganizowania turnieju ćwierćfinałowego MP.

Szansę na zwycięstwo miały właściwie wszystkie drużyny, chociaż w najlepszej sytuacji znajdował się zespół MOSM I TYCHY i BKS ALUPROF Bielsko Biała jako gospodarz turnieju. Swoją szanse wykorzystał MOSM I TYCHY zdobywając komplet punktów i tytuł Mistrza Śląska. BKS pogrzebał swoje szanse przegrywając jeszcze z UKS Krzanowice. Tym samym wicemistrzem Śląska został MKS MOS Płomien Sosnowiec i to on będzie jako druga drużyna reprezentował Śląsk w dalszych rozgrywkach.

Turniej był bardzo dramatyczny gdyż każda z drużyn miała swoje lepsze i gorsze chwile często kilkupunktowe prowadzenie było zaprzepaszczane a przeciwnicy będący już na kolanach zdobywali kolejne punkty i wygrywali sety. Jeden zły atak i trzy zepsute zagrywki kosztowały BKS utratę szans na srebrny medal i awans. Z dramatycznej sytuacji uciekły zawodniczki MOSM Tychy kiedy przegrywały już z UKS Krzanowice 16:20 i Wanda Cholewa skuteczną zagrywką dociągnęła do 23, jej koleżanki Marta Bojdoł, Patrycja Kwaśny czy Magda Kumor miały w ataku ułatwione zadanie, a Emilia Kajzer precyzyjnie rozgrywała i nie marnowała odsyłanych za darmo piłek. MOSM wygrał tego seta do 22, a drugi już spokojniej do 17. Bardziej dramatyczny przebieg miał mecz BKS z Krzanowicami, w którym BKS prowadził już 1:0 w setach, a w drugim secie prowadził już 5 punktami, aby przegrać do 28. W tie-breaku bielszczanki nie potrafiły już nawiązać równorzędnej walki z będącym „na fali” zespołem z Krzanowic.

Trener Jacek Baran powiedział po turnieju – Jechaliśmy do Bielska po dwa zwycięstwa, wierzyłem, że nas na to było stać. W ferie dziewczyny ciężko pracowały na obozie sportowym w Węgierskiej Górce i byłem pewny, że to przyniesie efekty, tak też się stało. Chociaż sam gra nie zachwycała, było sporo chaosu, ale przy takiej stawce meczy dziewczyny były bardzo dzielne i wykazały się dużym opanowaniem, mieliśmy dobrą zagrywkę. Mam nadzieję, że kryzys z przełomu roku mamy już za sobą i teraz będzie coraz lepiej. Chcielibyśmy się dobrze zaprezentować w dalszych rozgrywkach i wierzę, że tak będzie. Wszystkim dziewczynom gratuluję zwycięstwa. – Ostatni raz cieszyliśmy się tak osiem lat temu jak z zespole grała Ola Przybysz – dodał Krzysztof Pałka II trener zespołu.