Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Ciężka przeprawa olsztynian w Radomiu

PLS: Ciężka przeprawa olsztynian w Radomiu

Wysokie wymagania postawił Jadar Radom siatkarzom PZU AZS Olsztyn. Po zaciętym pojedynku podopieczni Ireneusza Mazura pokonali radomian 3:2, tracąc tym samym fotel lidera na rzecz Skry Bełchatów.

Jedno jest pewne, że w PLS-ie zespoły walczą i nie ma praktycznie kolejki w której można byłoby sobie pozwolić na oddech jak to miało miejsce przed kilku laty gdy liczyły się dwie-trzy ekipy – powiedział trener PZU AZS Olsztyn Ireneusz Mazur. – Mimo straty punktu jestem zadowolony. W trudnych chwilach mój zespół się sprawdził.”

W czwartym secie goście zniwelowali wyraźne straty i wydawało się, że wszystko skończy planowo. – W tej fazie grał nasz drugi garnitur z Czarnowskim, Lipińskim, Lubiejewskim i Ruciakiem – wyjaśnił trener Mazur. – Chwała tym zawodnikom. Grali dobrze. W końcówce popełniliśmy błędy i doszło do tie-breaka.W decydującej fazie sprawy w swoje ręce wzięli Paweł Papke oraz Paweł Zagumny. Tutaj ambitny radomski zespół nie miał już nic do powiedzenia. – Spotkanie mogło podobać – powiedział Ireneusz Mazur. – Były obrony, kontry, bloki, a więc to co lubią widzowie. Siatkarze radomscy >>kopali<< z zagrywki. Świetnym libero jest Obdrżalek. Podobali się Pęcherz i Pawliński. Było dużo dobrej gry.”

W tym sezonie PZU AZS przegrał cztery mecze po 2:3 m.in. z Resovią i dwa razy w europejskich pucharach z Jastrzębskim Węglem. – Tym bardziej cieszy ta wygrana – dodał trener PZU AZS. – Odstąpiliśmy od tej niedobrej tradycji.

Jadar Radom – PZU AZS Olsztyn 2:3

(18:25 25:23 23:25 25:22 11:15)

Składy:

Jadar: Soonias, Maciończyk, Pawliński, Pęcherz, Terlecki, Kokociński, Obrzdalek (libero) oraz Słomka, Owczarski

PZU AZS: Papke, Zagumny, Tanik, Bąkiewicz, Grzyb, Możdżonek, Lambourne (libero) oraz Ruciak, Kuciński, Lubiejewski, Czarnowski, Lipiński

Zobacz także

Wyniki 14. kolejki oraz tabela Polskiej Ligi Siatkowki

źródło: inf. własna, pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved