Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Nafta Piła lepsza od Centrostalu

LSK: Nafta Piła lepsza od Centrostalu

W 14. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Centrostalu/Focus Park Bydgoszcz uległ Nafcie Piła 1:3. Pilanki zmieniły na 2. pozycji w tabeli pokonane przez siebie siatkarki z Bydgoszczy.

Przed meczem była świetna atmosfera. Mecze z pilankami na Kujawach traktowane są przez kibiców niczym derby. Po wygranej na wyjeździe z Muszynianka Muszyna każdy w Bydgoszczy wierzył jak nigdy w swoją drużynę. Boisko jednak zweryfikowało ambitne cele. Po meczu powody do radości mieli jedynie pilanie.

Nie udał się rewanż podopiecznym Piotra Makowskiego za porażkę w poprzedniej rundzie. Jego zespół uległ mimo wszystko dość niespodziewanie ekipie prowadzonej przez Jerzego Matlaka. Jednak wyższość „Nafciarek” była niepodważalna.

Pierwszy set rozpoczął się od mocnego uderzenia gości. Dopiero w drugiej części partii bydgoszczanki zdołały trochę zniwelować przewagę pilanek (16:14). Gdy wydawało się że wynik seta jest już przesądzony 21:15, serią 5 punktów z rzędu popisały się bydgoszczanki. Jednak to było wszystko na co było je stać w tej odsłonie pojedynku. Pilanki kapitalnie grały przede wszystkim w bloku zaś w „teamie” z grodu nad Brdą szwankowało przyjęcie co przeszkadzało w dobrym rozgrywaniu Agnieszce Śrutowskiej. Pierwszy set padł ostatecznie łupem pilanek 25:23.

W drugiej partii od początku dominowały podopieczne Piotra Makowskiego. Już na wstępie wypracowały sobie przewagę i konsekwentnie próbowały ją utrzymywać. Schody zaczęły się w samej końcówce gdy Nafta zdołały wyrównać (23:23). Ostatnie dwie akcje dobrze rozegrały gospodynie i wygrały partię 25:23. Styl zwycięstwa nadal był daleki od oczekiwań. Kapitalnie w bloku i w przyjęciu grały siatkarki z Wielkopolski. Gra Centrostalu była szarpana nie było widać wśród zawodniczek ambicji jaką można było zauważyć chociażby w Muszynie.

Trzeci set rozpoczął się od długiej wyrównanej walki. Na tablicy często widniał remis. Dobrymi atakami z dwóch stron siatki popisywały się między innymi legendy obu drużyn Ewa Kowalkowska i Agnieszka Kosmatka. Na wyróżnienie kibiców Nafty zapracowała sobie także Anita Chojnacka. Końcówka znów należała jednak do pilanek, które odskoczyły na 4 „oczka” (24:20). Kolejny zryw gospodyń nie przyniósł sukcesu i to Piła cieszyła się z kolejnego wygranego seta.

Ostatnia jak się okazało partia meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia Nafty, która na drugą przerwę techniczną schodziły z prowadzeniem 16:11. Po przerwie z większą wolą walki na parkiet wyszły „Pałacanki”. Zniwelowały one stratę do jednego oczka. Przy stanie 23:22 na korzyść zespołu z Wielkopolski kolejne dwa punkty padły łupem podopiecznych Matlaka i hala wręcz zamarła. Słychać było tylko grupę kibiców czterokrotnych Mistrzyń Polski. Centrostal przegrał mecz 1:3.

Nafta podniosła się po dotkliwej przegranej na własnym parkiecie z Winiarami Kalisz. Teraz na to samo czekają kibice z Bydgoszczy. Zadanie to będzie tym trudniejsze, że kolejny mecz Pałacu to wyjazd do lidera LSK. Dzięki odniesionemu zwycięstwu Nafta powróciła na drugie miejsce w tabeli.

Centrostal Bydgoszcz – Nafta Piła 1:3

(23:25, 25:23, 22:25, 22:25)

Składy:

Centrostal: Kowalkowska, Liniarska, Ciaszkiewicz, Śrutowska, Kuligowska, Goczewa, Leśniewicz (libero) oraz Ściurka, Szajek, Naczk.

Nafta: Bednarek, Skorupa, Starzyńska, Strządała, Teixeira, Kosmatka, Kuehn (libero) oraz Chojnacka, Wysocka