Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Impel Gwardia – Jaworzno 1-0

Impel Gwardia – Jaworzno 1-0

Siatkarki Impelu świetnie rozpoczęły play-off pokonując wysoko gości z Jaworzna 3:0. Jutro kolejna potyczka tych zespołów, zaś na zwycięzcę tej fazy czeka już zespół z Pszczyny.

Pierwszy set to przede wszystkim skuteczna gra gości, którzy zmusili Impel Gwardię do najwyższego wysiłku w tym spotkaniu. MCKiS Jaworzno prowadząc cały czas kilkoma punktami w tym secie było bliskie zwycięstwa w tej odsłonie, ale zmiany dokonane przez trenera Impelu Zbigniewa Barańskiego pokrzyżowały plany przyjezdnym i przy stanie 20:20 gospodynie dogoniły rywalki. Końcówka seta to popis gwardzistek, które wygrały 25:21, „przełamując” dobrze grające do tej pory jaworzanki.

Znakomita gra Impelu w końcówce pierwszej partii przeniosła się na set drugi i podopieczne trenera Barańskiego po kilkunastu akcjach prowadziły już 11:4. W ataku brylowała Agata Talisz, a blok Impelu umożliwiał jej kończenie kontr. Magdalena Kwaśna, która wróciła po kontuzji do zespołu z Wrocławia, dodała jeszcze swoje „trzy grosze” i wrocławianki prowadziły już 15:8. Magdalena Balewska grająca na pozycji atakującej nie pozwalała sobie na pomyłki w ataku wyprowadzając Impel na bardzo bezpieczną przewagę 22:11, a udany blok Małgorzaty Ślęzak kończył ten set, 25:14 dla Impelu Gwardii, a w meczu 2-0 dla gospodyń.

As Jagody Pstraś na 4:3 dla Jaworzna był nielicznym optymistycznym akcentem dla przyjezdnych. Później bowiem znów do „głosu” doszły wrocławianki, w których szeregach dominował w ataku tercet: Talisz, Ślęzak, Balewska. Przewaga Gwardii 12:7 i 16:10 była znacząca, ale goście jeszcze raz spróbowali zagrozić dobrze dziś dysponowanym siatkarkom z Dolnego Śląska. Po ataku w siatkę Joanny Kowalskiej zrobiło się na Krupniczej tylko 17:14 dla gospodyń, a po kilku następnych akcjach wynik na tablicy był 19:18 dla Gwardii. Trener Jaworzna, Mariusz Łoziński, chyba nie mógł wyjść z podziwu (negatywnego) dla gry swojej rozgrywającej w kolejnych akcjach, która popełniła kilka błędów z rzędu zaprzepaszczając szansę gości na przedłużenie tego widowiska. As Katarzyny Świderskiej z Impel Gwardia (dobre zagrywki w meczu) przyniósł rezultat 23:18 dla gospodyń i stało się oczywiste to, że w tym spotkaniu goście już niczego nie osiągną. Ostatnia piłka meczu to skuteczny atak w I tempie Oli Szafraniec i Impel Gwardia odniósł pierwsze ważne zwycięstwo w tej fazie play-off.

Jutro, również we Wrocławiu, kolejne spotkanie pomiędzy tymi drużynami, ta faza play-off trwa do trzech zwycięstw, pierwsze jest na koncie Impelu Gwardii Wrocław.

Zaczęłyśmy mecz trochę spięte, wiedziałyśmy, że siatkarki z Jaworzna to dobry zespół, zresztą w rundzie zasadniczej wygrały w naszej hali 3-2. Później odzyskałyśmy swój normalny poziom gry i było już dobrze. Cieszymy się, że potrafiłyśmy wykorzystać swoje atuty i pokonać dziś naszych gości. Jutro kolejny mecz i nowe wyzwania, mamy nadzieję, że zakończymy to spotkanie równie skutecznie jak dziś – powiedział Magdalena Balewska, atakująca Impelu Gwardii Wrocław.

Impel Gwardia Wrocław – MCKiS Jaworzno 3:0

(25:21, 25:14, 25:20)

Składy:

Impel: Talisz, Ślęzak, Kowalska, Szafraniec, Świderska, Balewska, Brożek (L) oraz Kwaśna, Dubas, Stanecka