Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Trefl Gdańsk walczy o I ligę

Trefl Gdańsk walczy o I ligę

Zakończył się pierwszy w historii gdańskiego klubu sezon zasadniczy. Trefl, z kompletem zwycięstw i punktów oraz z zaledwie trzema przegranymi setami w 18 meczach, jest pewnym liderem grupy III i faworytem do awansu.

Przedłuża się rywalizacja I rundy play off pomiędzy AZS UWM Olsztyn II i Legią Warszawa, która ma wyłonić przeciwnika dla siatkarzy Trefla Gdańsk. Po dwóch meczach serii w Olsztynie jest remis. 24 lutego po zaciętym boju gospodarze ulegli gościom w tiebreaku, dzień później pokonali ich 3:1. Kolejne dwa mecze odbędą się w Warszawie 10 i 11 marca.

Cztery wyjazdowe sparingi zaplanował trener Rafał Prus w trakcie przygotowań do pierwszego meczu II rundy play off. 7 marca Trefla Gdańsk zagra Gwardią Wrocław (PLS), dzień później z Inotelem Poznań (I liga) a 16 lub 17 marca gdańszczan czeka konfrontacja z II-ligową Olimpią Sulęcin.
W rozgrywkach Pucharu Polski gdańszczanie dość niespodziewanie odpadli w rywalizacji z II-ligową Olimpią Sulęcin. O początkowym okresie istnienia klubu mówi Wojciech Kubicki, dyrektor Trefla Piłka Siatkowa S.A.

Jak ocenia Pan wyniki osiągnięte przez siatkarzy Trefla w sezonie zasadniczym?

Rundę zasadniczą oceniam bardzo dobrze. Odpadliśmy zrozgrywek Pucharu Polski po przegranej z Olimpią Sulęcin, jednak nie rozpamiętujemy tej porażki, lecz staramy się wyciągnąć z niej odpowiednie wnioski. Ponadto mamy cel do osiąnięcia i w chwili obecnej żyjemywłaściwie tylko walką o awans do I ligi.

Wyniki potwierdzają, że zespół jest gotowy do walki o awans, a czy klub jest gotowy organizacyjnie?

Różnica między II a I ligą nie jest moim zdaniem tak znacząca jak między serią B a PLS, dlatego doświadczenia zebrane w bieżącym sezonie powinny wystarczyć. Dodatkowo poszukujemy i budujemy grupę firm, instytucji i organizacji wspierających nasz klub.

Czy biorąc pod uwagę potencjał sportowy Trefla Gdańsk, sezon w II lidze nie jest sezonem straconym?

Pod względem sportowym nie jest to sezon w pełni wykorzystany. Z pewnością rozgrywki w wyższej lidze spotkałyby się z większym zainteresowaniem ze strony kibiców, mediów i potencjalnych sponsorów. Jednak pod względem organizacyjnym na pewno zyskaliśmy i jesteśmy lepiej przygotowani do rozwoju. W bieżącym sezonie zaczynaliśmy przecież od zera i bazowaliśmy jedynie na doświadczeniu prezesa Kazimierza Wierzbickiego, który wie jak budować klub sportowy od podstaw.

Jak ocenia Pan poziom sportowy grupy, wktórej grał Trefl Gdańsk w rundzie zasadniczej?

Nie była to najsilniejsza grupa w II lidze. Bardzo szybko doszło do podziału na zespoły liczące się w walce o najwyższe miejsca oraz te, które są słabsze. Teoretycznie najgroźniejsza była Wilga Garwolin ale KKS Kozienice tobardzo młody i ambitny zespół, który może nawet pokusić się o walkę w finale grupy w play off.

Jak klub zamierza przyciągnąć kibiców na mecze Trefla Gdańsk?

Przed rozpoczęciem sezonu zamierzamy prowadzić szeroką kampanię promocyjną w mediach. Chcemy zapraszać na mecze poszczególne szkoły z Gdańska. Poza tym mamy nadzieje, że nasze wyniki sportowe wzmożą zainteresowanie siatkówką i Treflem.


W dniu 1 marca Przedsiębiorstwo Budowlane Górski zostało zostało oficjalnym sponsorem Trefla Gdańsk. Odpowiednią umowę podpisali prezes Bogdan Górski w imieniu PB Górski oraz Wojciech Kubicki dyrektor Trefl Piłka Siatkowa S.A. w imieniu klubu.

W imieniu klubu chciałbym podziękować firmie PB Górski za zaufanie. Mam nadzieję, że dzięki właśnie rozpoczętej współpracy uda się nam awansować do pierwszej ligi – powiedział Wojciech Kubicki.

Nowy sponsor Trefla Gdańsk, uhonorowany w ostatnim czasie tytułem Lidera Polskiego Biznesu przez Business Center Club. Oprócz siatkarzy Trefla mecenat PB Górski obejmie piłkarzy Lechii Gdańsk i siatkarzy GTS Gdańsk.

źródło: siatkowka.trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved