Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowa zapowiedź 23. kolejki I ligi mężczyzn

Strefowa zapowiedź 23. kolejki I ligi mężczyzn

Nieubłaganie zbliża się czas gdy zaczną zapadać ostateczne rozstrzygnięcia w I lidze mężczyzn. Można powiedzieć, że górna częśc tabeli już się prawie wykrystalizowała, dużo ciekawiej wygląda sytuacja wśród drużyn walczących o utrzymanie.

Najciekawsze spotkanie 23. kolejki zapowiada się w Świdniku, gdzie miejscowa Avia podejmie rezerwy bełchatowskiej Skry. Drużyny te niemal co kolejkę zamieniają się miejscami w tabeli, walcząc o czwartą lokatę. Czy i tym razem tradycji stanie się zadość i Avia wygrywając mecz przeskoczy rywala? Tydzień temu Skra wygrała trudny mecz z Jaworznem, natomiast świdniczanie pauzowali, co z pewnością pozwoliło na regenerację sił.

ASPS Avia Świdnik – KPS Skra II BełchatówTyp Strefy Siatkówki: 3:2


Nie mniej ciekawie zapowiada się mecz w Nysie. Gospodarze mają już tylko trzy punkty przewagi nad Jokerem, więc z pewnością nie będą chcieli dopuścić do straty oczek. Jednak nie wiadomo w jakiej dyspozycji znajdują się obecnie „Akademicy”. Zespół osłabiony przez chorobę uległ we środę outsiderowi z Hajnówki po wyczerpującym pięciosetowym pojedynku. Czy AZS zdąży zregenerować siły przed sobotnim spotkaniem? Bielszczanie natomiast mają przesłanki ku temu, żeby myśleć o punktach w Nysie. Dobra postawa z Jokerem i wpadka wicelidera to z pewnością dodatkowa motywacja drużyny Grzegorza Wagnera

AZS PWZS Nysa – BBTS Siatkarz Original Bielsko-Biała

Typ Strefy Siatkówki: 3:1


Niewiadomą jest też mecz lidera rozgrywek Płomienia Sosnowiec z GTPS Gorzów. Gospodarze w ostatniej kolejce ulegli w kompromitującym stylu walczącej o utrzymanie Bzurze Ozorków. Być może to już oznaki rozluźnienia przed walką o awans do PLS. Gorzowianie są natomiast najbardziej kapryśną drużyną ligi i nigdy nie wiadomo jak zagrają w danym meczu. Głównym zmartwieniem Jerzego Taczały jest plaga kontuzji w zespole, ale GTPS z pewnością nie złoży broni, bo miejsce w szóstce jeszcze nie jest pewne.

Płomień Sosnowiec – GTPS Gorzów

Typ Strefy Siatkówki: 3:1


Wśród spotkań z udziałem drużyn z końca tabeli, najciekawiej zdaje się zapowiadać mecz w Jaworznie, gdzie Energetyk podejmie Pronar Parkiet Hajnówkę. Hajnowianie zaczęli już desperacką walkę o pozostanie na zapleczu PLS. Zwycięstwo we środę nad Nysą pozostawiło cień nadziei na utrzymanie. Warunkiem jest wygranie co najmniej dwóch spotkań i wpadki rywali, o które może nie być najtrudniej, bo najgroźniejszy przeciwnik do pozostania w lidze – SPS Zduńska Wola, ma niełatwych przeciwników. Tak więc los „Traktorów” głównie leży w ich rękach, a przede wszystkim w głowach, bo umiejętności podlasianom nie brakuje. Energetycy będą walczyć nie mniej zaciekle, bo mają jeszcze szanse na wskoczenie do pierwszej szóstki, także emocji nie zabraknie.

MCKiS Energetyk Jaworzno – Pronar Parkiet Hajnówka

Typ Strefy Siatkówki: 1:3


W Pile miejscowy Joker z pewnością będzie chciał wykorzystać szansę zbliżenia się do wicelidera, który przeżywa mały kryzys. Jednak już tydzień temu pilanie przekonali się, że mecze z drużynami walczącymi o utrzymanie nie należą do łatwych. Tym bardziej, że di Piły przyjeżdża sensacyjny pogromca Płomienia Sosnowiec – Bzura Ozorków. Dla ozorkowian może to być mecz ostatniej szansy, przegrana bez zdobyczy punktowej może okazać się gwoździem do pierwszoligowej trumny Bzury.

KS Joker Piła – MKS Bzura Ozorków

Typ Strefy Siatkówki: 3:0


Najłatwiejsze zadanie z drużyn dolnej części tabeli teoretycznie ma Inotel Poznań, który gościć będzie w Spale. Młodzi gospodarze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego rzadko w tym sezonie sprawiali niespodzianki, ale ostatnia (wygrana z Hajnówką) przydarzyła im się całkiem niedawno, więc może i tym razem adepci siatkówki pokuszą się o zdobycz punktową. Dla Inotelu nie jest to natomiast mecz o pietruszkę, bo jako jedna z trzech drużyn mających 26 punktów ma jeszcze szanse na awans do czołówki.

SMS I PZPS Spała – Inotel Poznań

Typ Strefy Siatkówki: 0:3


Zobacz także

Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved