Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Natalia Mammadowa zagra we Włoszech

Natalia Mammadowa zagra we Włoszech

Transfer Natalii Mammadowej do włoskiego Bigmat Chieri został oficjalnie potwierdzony przez działaczy tego klubu. Jedna z najlepszych zawodniczek na świecie na pozycji atakującej już wkrótce dołączy do swojego zespołu.

Przypomnijmy tylko, że 22-letnia Natalia Mammadowa reprezentuje obecnie barwy Azerbejdżanu i dotychczas jej kariera związana była głównie z dobrze spisującym się zespołem Azerrail Baku. W tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń azerski zespół został wyeliminowany przez włoskie Bergamo, ale warto podkreślić, że właśnie Natalia Mammadowa została uznana najlepiej punktującą zawodniczką fazy zasadniczej obecnej edycji LM. Nie było to jej pierwszy sukces, jako że w poprzednich edycjach również zajmowała wysoką pozycję wśród najlepiej punktujących zawodniczek.

W klubie włoskim zagra z numerem 11 na koszulce i na pewno wzmocni siłę ofensywną zespołu Giovanni Guidettiego (siła ataku znacznie osłabiła się po odejściu do Dynama Moskwa Eleny Godiny). Swojej ogromnej radości nie ukrywają działacze klubu, którzy deklarują: – Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, bowiem sprowadziliśmy do Włoch jedną z najlepszych zawodniczek na tej pozycji. Początkowo ten transfer wydawał się bardzo trudny do zrealizowania, tym bardziej nasza radość jest ogromna.O szczęściu nie może niestety mówić Lena Ustymenko – zawodniczka sprowadzona na tę samą pozycję z Murcii – gdzie niestety w wyniku transferu Amerykanki Nancy Metcalf nie była zbyt często desygnowana na parkiet. Pozyskanie Natalii Mammadowej jest chyba najlepszym dowodem na to, że historia lubi się powtarzać.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved