Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: AZS PWSZ Nysa – BBTS Siatkarz Bielsko-Biała

I liga mężczyzn: AZS PWSZ Nysa – BBTS Siatkarz Bielsko-Biała

Aby jeszcze nawiązać walkę z GTPS-em Gorzów "o pierwszą szóstkę w tabeli", bielszczanie muszą ugrać punkty w Nysie. Ich rywal w wyścigu o szóstą lokatę zagra w Sosnowcu.

O jutrzejszym meczu

W sobotnie popołudnie bielszczanie zmierzą się z aktualnym wiceliderem tabeli na jego parkiecie. W poprzedniej kolejce obie ekipy przegrały swoje mecze po pięciosetowej walce. BBTS uległ Jokerowi Piła, natomiast w środę siatkarze Romana Palacza przegrali w Hajnówce. W ostatnich dniach kontuzje nie ominęły obu drużyn. Tajemniczy wirus zmusił nysan do przeniesienia swojego ostatniego meczu, z kolei bielszczanie wystąpią bez Michała Gacy i Sergieja Nakoskina. O absencji w sobotnim meczu tego drugiego zawodnika, dowiadujemy się z wypowiedzi trenera bielskich siatkarzy – Grzegorza Wagnera, dla Sportowych Beskidów.O historii

Kontuzja szóstkowego przyjmującego daje kolejną szansę na dobry występ Dominikowi Żmudzie. Dla tego zawodnika występ w nyskiej hali będzie miał duże znaczenie, bo jak sam stwierdził na „nyskim kotle się wychował”. Przez kilka lat mieszkał w Kędzierzynie, a niewiele zabrakło a po bułki do sklepu chodziłby pod Szyndzielnią. Wszystko za sprawą jego ojca, Kazimierza Żmudy, który kilkanaście lat temu występował w siatkarskiej ekstraklasie. Jego umiejętnościami zainteresowany był Wiktor Krebok, ówczesny trener BBTS-u Włókniarz, jednak ostatecznie do transferu nie doszło. Ostatnio Pan Kazimierz dopingował wraz z grupką bielskich kibiców swojego syna w Sosnowcu.

Sergieja Nakoskina z pewnością zastąpi Artur Żyliński, który, wraz z Maciejem Fijałkiem i Bartłomiejem Piekarczykiem, będzie się starał wyeliminować z gry swojego ekspartnera z boiska – Martina Vlka.

Trzynaście miesięcy temu…

3-2 przegrali podopieczni Jaroslava Vlka w sezonie 2005/06, w Nysie. Warto przypomnieć, że przegrywając 2-0 w setach i 19-10 w trzecim secie, potrafili się podnieść i wygrać tę partię do 25. W tie-breaku prowadzili jeszcze 9-7, ale ostatecznie Rafał Kwasowski i spółka wygrali do 11.

W poprzedniej rundzie górą byli nysanie, którzy pokonali bielszczan 3-1.

Początek sobotnich zmagań w Nysie – o godz. 17:00.

Zobacz także

Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: bbtssiatkarz.contract.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved