Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Dorota Świeniewicz w Aluprofie Bielsko-Biała?

Dorota Świeniewicz w Aluprofie Bielsko-Biała?

W czwartek rano Dorota Świeniewicz została szczęśliwą mamą małego Julka. Najlepsza siatkarka Europy 2005 roku po porodzie czuje się dobrze i zapowiada wznowienie treningów na początku kwietnia z zespołem BKS Aluprof.

Po sezonie 2005/2006 „Dori” oficjalnie zakończyła karierę, jednak z jej ostatnich wypowiedzi jasno wynikało, że nosi się z powrotem na parkiety. Decyzję o powrocie do gry uzależniała jednak od zdrowia swojego i dziecka. – Za wiele nie utyłam. Mam nadzieję, że szybko wrócę do formy – mówiła dwukrotna mistrzyni Europy.

W czasie ciąży Dorota nie próżnowała. Zajęła się pracą szkoleniową trenując dziewczynki klubu UKS „Hubert-Ochota” Warszawa. W październiku 2006 roku objęła również stanowisko dyrektora biura sportu i rekreacji miasta stołecznego Warszawy.Jej dotychczasowa kariera toczyła się w zaledwie trzech klubach – Polonii Świdnica, BKS-ie Stali Bielsko-Biała oraz Desparze Perugia. Na Podbeskidziu Dorota występowała poprzednio w sezonach 1993/94 – 1996/97. Zawodniczka bardzo dobrze wspomina swój pobyt w Bielsku, który obfitował w liczne sukcesy – złoty medal MP (1996), dwa srebrne (1994, 1995), oraz brązowy (1997).

W jednym z wywiadów udzielonych Strefie Siatkówki w 2005 roku Świeniewicz przyznała, że ostatni sezon w karierze bardzo chciałaby spędzić w Bielsku-Białej. Czy rzeczywiście zobaczymy ją w BKS-ie? Klub nie chce potwierdzić tej informacji.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved