Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wypowiedzi po meczu w Częstochowie

Wypowiedzi po meczu w Częstochowie

W spotkaniu kończącym 13. kolejkę PLS mistrzowie Polski, BOT Skra Bełchatów pokonała po zaciętym i emocjonującym tie-breaku Wkręt-Met Domex AZS Częstochowę. Po meczu zawodnicy obu ekip powiedzieli...

Radosław Panas (II trener Wkręt-Metu Domexu AZS-u Częstochowa): – Żałujemy, że nie udało nam się wygrać. Mieliśmy tutaj piłkę meczową w tie-breaku. Mieliśmy też piłkę na 25:21 w drugim secie. Przy stanie 2:0 na pewno lepiej by nam się grało. Żałujemy bardzo, ale chłopaki zagrali, pokazali charakter, nie odpuścili i grali do końca.

Mariusz Wlazły (atakujący BOT Skry Bełchatów): – Ciężkie spotkanie. Z mojej perspektywy jeszcze cięższe, bo mam nadzieję, że już wracam powoli do zdrowia, ale to nie jest to. Odpoczywałem w meczu z Olsztynem i to troszeczkę mi dało siły. Ale jest na razie tragicznie. W pierwszym secie dzisiaj wygraliśmy. Cieszę się, że wszedłem i mogłem grać na jakimś poziomie. Ale mówię, jeszcze nie za dobrze.

Krzysztof Ignaczak ( libero BOT Skry Bełchatów): – Bardzo ładny mecz dla kibiców i ciężkie spotkanie dla nas. Wiedzieliśmy, że będzie tutaj ciężko grać na tej Sali, że AZS wyjdzie mocno zmotywowany. Do tego, po ostatnich niepowodzeniach, które ich napotkały w lidze, wiedzieliśmy, ze będą, można powiedzieć w żargonie sportowym „gryźć parkiet”. I tak rzeczywiście było, dlatego kibice obejrzeli bardzo ładne spotkanie.

Piotr Gruszka (przyjmujący BOT Skry Bełchatów): – Ciężko było, ale się dobrze skończyło. Tak w skrócie. Cieszymy się na pewno ze zwycięstwa. Mogło być może i lepiej, ale mogło być dużo gorzej. Cieszymy się, bo wiedzieliśmy, na jaki trudny teren przyjeżdżamy i tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa. Wiadomo, że Częstochowa dziś położyła wszystkie swoje siły. Tutaj w Częstochowie zawsze ciężko się gra. My tym bardziej się cieszymy, bo w najważniejszym momencie piątego seta, zrobiliśmy dwie akcje, tak właśnie jak powinniśmy je zrobić, obronić meczbole i jeszcze na swoją stronę to przechylić. Nam się to udało. Zagraliśmy naprawdę super w bloku i w obronie, poza tym kontratak. Za to się cieszę, że w tych najważniejszych momentach nie zgłupieliśmy i nie zrobiliśmy głupich błędów.