Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W sobotę mecz Centrostal/Focus Park – Nafta

W sobotę mecz Centrostal/Focus Park – Nafta

Centrostal/Focus Park gra w rundzie rewanżowej LSK na maksimum: w czterech meczach zdobył 12 punktów. W sobotę z Naftą Piła będzie chciał przedłużyć serię zwycięstw.

Wygrana z Naftą (mecz w hali Łuczniczka o 17.) będzie szalenie ważna dla dalszych losów zespołu i jego szans w play-off. Sukces z minionej niedzieli w postaci zwycięstwa 3:1 z Muszynianką praktycznie zapewnił Centrostalowi/Focus Park miejsce w pierwszej czwórce zespołów przed play-off i meczami decydującymi już o medalach.

I pozwala się bić o jeszcze wyższe cele. Sądzę, że stać nas na to, ale o tym zdecydują bezpośrednie mecze z Naftą Piła, Winiarami Kalisz, i Bielskiem – mówi szkoleniowiec bydgoskiej drużyny Piotr Makowski.Realne jest osiągnięcie drugiej pozycji po rundzie zasadniczej. W sobotę w hali Łuczniczka trzeba będzie uczynić ważny krok w tym kierunku, wygrywając z Naftą Piła. Aktualny wicemistrz Polski zawsze był niewygodnym przeciwnikiem dla Centrostalu/Focus Park. To Nafta zatrzymała w tym sezonie bydgoszczanki. Pod koniec grudnia okazała się pierwszym zespołem, z którym zespół przegrał. W Pile uległ 1:3, choć w pierwszym secie rozgromił siatkarki Jerzego Matlaka w niespotykanym stosunku – 25:13. To był początek kryzysu Centrostalu/Focus Park, po którym jednak nie ma już chyba śladu. Najlepiej świadczy o tym postawa Joanny Kuligowskiej. Przyjmująca drużyny z Bydgoszczy miała w Muszynie niemal 80 procent skuteczności w przyjęciu zagrywki i zdobyła aż 20 punktów.

W ataku i wcześniej nieźle sobie radziliśmy. W sobotnim spotkaniu cieszy mnie co innego. Zdobyliśmy aż 18 punktów blokiem. To się nam rzadko zdarzało. W kolejnych spotkaniach, zobaczymy, czy poprawa w bloku to stała tendencja. Jeśli się potwierdzi, że znaleźliśmy sposób na ten element, to będzie ważna sprawa – stwierdza Makowski.

Blok to zresztą zawsze był element gry w siatkówkę, w którym trenowane przez Matlaka pilanki brylowały w polskiej lidze. Ostatni pojedynek zupełnie jednak się nie udało zespołowi Nafty. Tak jak Centrostal/Focus Park, ekipa z Piły przegrała we własnej hali 0:3 z liderem ekstraklasy Winiarami Kalisz. Szczególnie frustrujący był ostatni set, który Nafta przegrała 24:26, marnując wcześniej kilka piłek setowych.


Dominika Leśniewicz – siatkarka Centrostalu/Focus Park

Nic o samym meczu przed meczem nie mówię. Taką mam zasadę. Na pewno jednak chcemy znowu wygrać. Zwycięstwo będzie dla nas bardzo istotne. Z układu tabeli wynika, że wygrana da nam wielkie szanse na drugie miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. To ważne z dwóch powodów. Po pierwsze w samym play-off, bo przecież im wyższa pozycja, tym łatwiej walczyć potem o medal. Po drugie pierwsza trójka zespołów będzie rozstawiona w finale Pucharu Polski w kwietniu. Nieważny już będzie styl w jakim wygramy z Naftą, najbardziej chodzi o zwycięstwo i to za trzy punkty.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved