Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Siatkarki AZS KSZO wróciły na szóste miejsce

I liga: Siatkarki AZS KSZO wróciły na szóste miejsce

I-ligowe siatkarki z Ostrowca wygrały we własnej hali ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego PZPS Sosnowiec 3:1. Taki wynik meczu zapewnił ostrowczankom powrót na 6. miejsce w tabeli.

Obydwie drużyny sąsiadują w tabeli pierwszej ligi i walczą o zakwalifikowanie się do pierwszej szóstki pierwszej ligi, która po sezonie zasadniczym rywalizować będzie w play-off. W środę wieczorem podopieczne Jarosława Bodysa tradycyjnie oddały pierwszego seta, ale już w drugiej partii zdeklasowały rywalki, gromiąc je 25:13. Bardzo dobrze grały Ksenia Maj i Iwona Kosiorowska , a rywalki zupełnie nie radziły sobie z mocną zagrywką gospodyń. Kluczowy dla wyniku meczu był wyrównany set trzeci, w którym lepiej końcówkę zagrały ostrowczanki i po tym uczennice z Sosnowca już się nie podniosły.

W sobotę AZS KSZO gra planowo mecz 23. kolejki w Łodzi z ostatnim w tabeli Startem.

AZS KSZO Ostrowiec – SMS PZPS I Sosnowiec 3:1

(21:25, 25:13, 25:23, 25:18)

Składy:

AZS KSZO : Maj, Świerszcz, Walawender, Kosiorowska, Bednarek, Buzała, Kosiarska (libero)