Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dialog Gwardia – IDMSA Swarzędzkie Meble Poznań

Dialog Gwardia – IDMSA Swarzędzkie Meble Poznań

W niedzielę wrocławianki podejmą w Orbicie AZS Poznań. Dla obu drużyn będzie to mecz o przetrwanie w LSK. Gospodynie chcą w tym spotkaniu odzyskać skuteczność i radość z gry.

Mieć słabą pamięć

To najlepsze, co mogą mieć teraz siatkarki Dialogu Gwardii, ponieważ wracanie wstecz nie pomoże w dobrym przygotowaniu się do super ważnego spotkania z poznaniankami. – Koncentrujemy się tylko na najbliższym meczu, poprzednie nam nie wyszły, więc mówienie o nich nie ma żadnego sensu. Najważniejsze, że u siebie gramy lepiej, postaramy się ten atut maksymalnie wykorzystać, jestem optymistką i uważam, że najwyższy czas już na zwycięstwo – powiedziała Daniela Rojkova, reprezentantka Słowacji występująca w Dialogu Gwardii. Trenujące z zapałem zawodniczki Rafała Błaszczyka zamierzają się koncentrować na pozytywach, co widać w hali przy ulicy Krupniczej, gdzie ćwiczące dziewczyny realizują kolejne zadania szkoleniowe, bowiem najważniejszy jest zbliżający się mecz. W nim wrocławianki muszą się pokazać z jak najlepszej strony – ten cel zobowiązuje, czasem paraliżuje, a i potrafi zmobilizować do niezwykle skutecznej gry. Jak będzie tym razem przekonamy się już w tą niedzielę.Nieobliczalny Poznań

AZS w tym sezonie gruntownie przebudował skład: Irina Archangielska, Justyna Ordak czy Karolina Wiśniewska to tylko niektóre z nowych „twarzy” Poznania. Podopieczne Wojciecha Lalka w tym sezonie pokonały już takie tuzy LSK jak Muszyna i Piła, po czym jednocześnie potrafiły ulec w swojej hali Mielcowi i Gedanii. Siedem punktów Wielkopolanek po 13 rundach to jednak nie to, o co chodziło sponsorom z Domu Maklerskiego IDMSA i Swarzędzkich Mebli, gdyż AZS AWF zajmuje obecnie ostatnią pozycję w lidze tracąc do najbliższej drużyny 3 punkty. Kupiona niedawno do Poznania Małgorzata Cieśla z Bielsko-Białej (grała przeciwko Dialogowi cały mecz inaugurujący ligę- red.) jeszcze nie skomponowała się w pełni z zespołem. Siłą poznanianek są dwie wysokie środkowe: Karolina Wiśniewska oraz Ukrainka Julia Sheluhina. Znakomicie potrafi zagrywać w wyskoku Joanna Frąckowiak, a rozgrywająca Irina Archangielska ma trochę medali MP „na szyi”. Nieobliczalny był również zespół z Wielkopolski w tamtym sezonie, skończyło się to wygranymi przez poznanianki barażami o LSK. Jaki będzie w tym roku scenariusz dla Poznania? O tym w głównej mierze zadecyduje ten niedzielny mecz.

Jak poznańskie koziołki

„Wezmą się za łby” chciałoby się powiedzieć, patrząc na rangę niedzielnego spotkania w Orbicie. I nie ma znaczenia, że będą to „łby” z dołu tabeli, w tym meczu zapowiada się, że będzie iskrzyć i sędziowie muszą się mieć na baczności, aby żadnej ze stron nie dać powodów do niezadowolenia i późniejszych oskarżeń. Można by powiedzieć, że do tej pory AZS AWF miał więcej szczęścia niż Dialog Gwardia, bowiem nikt nie był w tej drużynie na tyle kontuzjowany (może oprócz Archangielskiej), aby miało to znaczący wpływ na jakość gry zespołu. Niestety duża liczba urazów w Dialogu Gwardii (Jagiełło, Wiśniewska, Barańska) miała znaczący wpływ na postawę drużyny, szczególnie w ostatnich trzech meczach – akurat najważniejszych spotkaniach w drugiej rundzie. Również w konfrontacji z AZS AWF raczej mało prawdopodobne jest, aby wrocławianki zagrały w swym optymalnym składzie, pomocna musi być więc własna hala i olbrzymia chęć zwycięstwa. Poznań również nie myśli o niczym innym, jak o przeciwstawieniu się swym niedzielnym rywalkom, gdyż to jedna z ostatnich szans Wojciecha Lalka na uniknięcie meczów barażowych. Zapowiada się więc mordercza walka o każdy „mały” punkt spotkania oraz raczej duża liczba błędów po obu stronach, litry wylanej determinacji oraz HAPPY END, ale dla kogo?

Dialog Gwardia Wrocław – IDMSA Swarzędzkie Meble AZS AWF Poznań

Hala Orbita, niedziela, 04.03.2007, godz. 17.00.

Zobacz również:

Wyniki oraz tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved