Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Będzie kolejne złoto dla Energi Gedania

Będzie kolejne złoto dla Energi Gedania

Po juniorkach i kadetkach po złoto mistrzostw Pomorza w siatkówce sięgną także młodziczki Energi Gedania. W ostatnim turnieju finałowym, który w niedzielę odbędzie się w Kwidzynie, podopieczne Witolda Jagły mogą przegrać oba mecze, a i tak zdobędą prymat w województwie.

Kolejność na regionalnym podium, a także obsada dwóch miejsc, premiowanych grą w ćwierćfinałach mistrzostw Polski, ustalana jest systemem turniejowym. Każda z czterech drużyn raz gości rywalki u siebie, ale także w jednych zawodach pauzuje. Do końcowej klasyfikacji liczą się zatem każdemu zespołowi wyniki sześciu meczów.

Gdańszczanki w dwóch pierwszych turniejach zdobyły komplet punktów, nie tracąc nawet seta. Jednak. przymusowa pauza w zawodach numer trzy sprawiła, że do niedzielnej rywalizacji przystępują z drugiej pozycji. Na razie o dwa punkty lepszy jest Orzeł Malbork. Ta drużyna już zakończyła gry, mając na koncie pięć straconych setów. W Kwidzynie gedanistki mogą oddać rywalkom maksymalnie cztery partie, bo młodziczki grają do dóch wygranych setów. Ponadto za porażkę należy się jeden punkt.Zakładając zatem wariant minimalistyczny, czyli dwie przegrane po 0:2, Energa Gedania zrówna się z Orłem pod względem punktów i będzie lepsza w bilansie sestów. – Nie patrzymy w tabele. Wygranie mistrzostw województwa nie jest naszym podstawowym celem, a jedynie pewnym etapem przygotowań. Zależy nam na jak najlepszej grze na arenie ogólnopolskiej. Do Kwidzyna pojedziemy po dwa zwycięstwa – zapewnia gdański szkoleniowiec.

Tabale po trzech turniejach:

1. Orzeł Malbork   4-2 10 8:5
2. Energia Gedania  4-0  8 8:0
3. MTS Kwidzyn    1-3  5 2:7
4. Libero Starogard 0-4  4 2:8

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved